CoinShares, Terra’dan gelen bir kerelik kıymet düşüklüğü sebebiyle ikinci çeyrekte 8,2 milyon £ zarar bildirdi

Londra merkezli dijital varlık yönetimi şirketi Coinshares, ikinci çeyrek için vergi öncesi ziyanı 8,2 milyon sterlin iken, bir yıl ilkin vergi öncesi kârı olan 28,6 milyon sterlin, tek seferlik 17,7 milyon sterlin zararın arkasından Terra’nın çöküşü.

Terra kıymet düşüklüğü hariç, çeyrek için birleşik gelir, kazançlar ve öteki gelirler, bir yıl önceki 38,3 milyon sterline kıyasla 15,3 milyon sterlin olarak gerçekleşti.

Finansal Göstergeler

Çeyrek için toplam gelir, kazançlar ve öteki gelir, 2021’deki 38,3 milyon sterline kıyasla eksi 2,4 milyon sterlin olarak gerçekleşti. Şirket, Terra’daki bozulmanın esas olarak dönem gelirini etkilediğini söylemiş oldu.

Firmanın ana para piyasaları işi, bundan önceki yıldaki 14,7 milyon sterline kıyasla çeyrek için 11,4 milyon sterlin zarar bildirirken, varlık yönetimi işi, 2021’in ikinci çeyreğindeki 19,6 milyon sterlin değerinden 14,2 milyon sterlin kâr kaydetti.

Ek olarak, özsermaye yatırımlarındaki ve tescilli dijital varlık varlıklarındaki düşüşler, 2021’deki 4,1 milyon sterlinlik kazanca kıyasla, çeyrek için 5,1 milyon sterlinlik ana yatırım kaybıyla sonuçlandı. Düşüşler esas olarak 3iQ ve Solana ile ilgili holdinglerdeydi.

Coinshares’in toplam AUM’si 30 Haziran itibarıyla 1,66 milyar sterlin seviyesindeydi. Zarar sebebiyle, bundan önceki senenin aynı dönemindeki 0,40 sterline kıyasla, çeyrek dönem için EPS 0,00 sterlin oldu.

toprak maruziyeti

Coinshare Capital Markets, Terra’ya direkt maruz kalmasa da, şirket TerraUSD stabilcoin ile bağlantılı bir kitap taşıyordu ve bu da kıymet düşüklüğüne yol açtı.

Vakaya karşın, CEO Jean-Marie Mognetti firmanın geleceği mevzusunda iyimser ve şunları söylemiş oldu:

“Piyasadaki çalkantı ışığında risk profilimizi gözden geçirdik ve daha savunmacı bir moda geçtik. Hem maliyet tabanımızı hem de grup genelindeki çeşitli riskleri azaltmak için adımlar atmaya başladık. Bu tutucu yaklaşım, ortaya çıktıkça dijital varlık alanındaki fırsatlardan yararlanmaya hazır olarak sermayemizi korumamızı sağlayacak.”

Mognetti, kaybın göz ardı edilemeyeceğini, sadece işin kuvvetli bulunduğunu söylemiş oldu. Coinshares’in “risk yönetimi ve finans amaçları için daha çok şeffaflık sağlamak için tecim platformunu geliştirmeye” emin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir