Cointelegraph ekibinden ikinci gün paketleri

Korea Blockchain Week (KBW) 2022, Everyrealm’den Janine Yorio, Animoca Brands’ten Yat Siu ve Sky Mavis’ten Jeffrey Zirlin de dahil olmak suretiyle bir takım etkili konuşmacının podyuma çıktığını bu akşam iki günlük ana sahne etkinliklerini tamamladı.

Grand Intercontinental Seoul Parnas’ta düzenlenen ikinci gün konferansı, Stage Seoul, Stage Busan ve Stage Jeju olmak suretiyle üç konuşma pistinde binlerce katılımcının katıldığını görmüş oldu.

İkinci gündeki tartışmaların bir çok Metaverse’in geleceğine ve Web3 şirketlerinin sektörü büyütmek için almış olduğu stratejilere odaklandı. Etkinliğin Kore merkezli olduğu göz önüne alındığında, birçoğu Kore blok zinciri sahnesinden çıkan birçok coşku verici Web3 projesiyle ilgilendi. İki günlük etkinlik, Seul’de son birkaç gün içinde birazcık sağanak yağış yaşayan fazlaca büyük bir katılıma karşın gerçekleşti.

Sadece, gece süresince ve haftanın geri kalanında sayısız yan etkinlikle ağ meydana getirmeye devam edecek olan KBW 2022 katılımcıları için hemen hemen bitmedi. KST nazaran 19:00’dan itibaren KBW ve Upclub, Seul’deki Gangnam-gu’daki People The Terras’ta KBW katılımcıları için hususi bir after party düzenleyecek.

Gecenin ilerleyen saatlerinde “KBW Official After Party” Seul’deki Club Oriental Jack’te başlamış olacak ve şenlikler Kore saatine nazaran 11:00 ile 06:00 KST içinde cesurlar için yapılacak.

KBW 2022 için Seul’e gelemeyenler için Kore’de bulunan Cointelegraph ekibi, konferansın ikinci gününden bazı mühim tartışmaların altını çizdi.

Ready Player One’ bizlere Metaverse’in VR olduğu yanılgısını verdi — Everyrealm CEO’su

Everyrealm CEO’su Janine Yorio, Steven Spielberg’in Ready Player One filminin Metaverse hakkında sayısız yanlış anlama sunduğuna inanıyor, bunun temel sebebi “kahramanın bir VR gözlüğü takması” gerçeğidir.

Resimde: Animoca Brands başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu

Sunumda Yorio, insanların tarihsel olarak yüzümüzden 18 inç uzakta olan “teknolojik olarak etkileşime girmeyi” sevdikleri için – VR kulaklıkların bir takım benimseme zorluğu sunabileceği anlamına geldiğini altını çizdi.

İlgili: Uzmanlar, sanal gerçekliğin Metaverse’de nerede oturmuş olduğu mevzusunda çatışıyor

Dijital iyelik hakları, gelişen Web3 ekonomisinin anahtarı — Animoca’dan Yat Siu

Hong Kong merkezli girişim şirketi Animoca Brands Yat Siu’nun kurucu ortağı, zincir üstündeki dijital iyelik haklarının, daha merkezi olmayan bir toplumu yönlendirecek blok zincir teknolojisinin ana yönlerinden biri olduğuna inanıyor.

İlgili: Metaverse konut balonu patlaması mı? Sanal arazi tutarları yüzde 85 düştü amid azalan ilgi

Siu, Web2 şirketlerinin günlerini “verilerimizi denetim etmekle” geçirdiğine inanıyor ve artık blok zinciri tabanlı uygulamalar, içerik oluşturucuların kendilerine dijital iyelik sağlayabiliyor.

Resimde: Yat Siu, Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı

Axie Infinity, Kore pazarında “ikiye katlanacak”

Kazanmak için oyna (P2E) ağır siklet Axie Infinity’nin arkasındaki şirket Sky Mavis, Cenup Kore’de “iki katına çıkma” ve oyunun benimsenmesini hızlandırma niyetlerini deklare etti.

Sky Mavis’in kurucu ortağı ve gelişme lideri Jeffrey Zirlin, Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada, P2E oyunlarına yönelik yurt içi yasağın hala yürürlükte olmasına karşın, “Kore pazarı dünyadaki en mühim oyun pazarlarından biri ve tonlarca oyuncumuz var. Cenup Kore’de.”

İlgili: Vitalik Buterin, anonim NFT sahipliği için gizli saklı adresler öneriyor

Zirlin, firmanın şu anda Axie Infinity oyununu Koreli oyunculara nazaran uyarlamanın yollarını aradığını da sözlerine ekledi:

“Bence biliyorsun, ikiye katlamak istiyoruz. Mesela yerelleştirmek istiyoruz, Koreliler fazla İngilizce bilmiyor, değil mi? Bu yüzden aslen oyunu Koreli oyuncuların eline geçirmenin önünde birçok engel var.”

20 milyon JavaScript geliştiricisi artık NEAR’da uygulamalar geliştirebilir

Near Protocol kurucusu Illia Polosukhin, protokolün JavaScript Yazılım Geliştirme Kitlerini (JS SDK’ları) kullanıma sunmasından sonrasında Cointelegraph ile konuştu ve Near’ın taşkın kapılarını 20 milyon küresel Javascript geliştiricisine etkin bir halde açtı.

KBW 2022 esnasında Polosukhin, hareketin blok zinciri geliştirme niş alanını, ayak parmaklarını blok zincirine sokmak isteyen öğrenciler ve ticari sektördeki projelerini hızlandırmak isteyen insanoğlu benzer biçimde mühim seviyede daha geniş bir kesime açacağını altını çizdi.

İlgili: Metaverse ve Web3’te iyi mi iş bulunur

“Dünyada ortalama 20 milyon JavaScript geliştiricisi var. Muhtemelen her geliştiricinin hayatında bir halde JavaScript yazdığı benzer biçimde. Ve yapmanıza izin verdiğimiz şey, JavaScript’te akıllı sözleşmeler yazmak,” dedi Polosukhin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir