Cointelegraph ekibinden ilk gün paketleri

Beşinci senelik Kore Blok Zinciri Haftası Pazar günü başladı ve Asya’nın en büyük 2022 blok zinciri etkinliğine 7.000’den fazla şahıs katıldı.

Seul merkezli etkinliğin ana sahne oturumları 8 ve 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek, müzik festivalleri ve değiştirilemez token (NFT) sanat galerileri benzer biçimde yan etkinlikler ise 12 Ağustos’a kadar sürecek.

Bu yıl Kore Blockchain Haftası, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Animoca Brands başkanı Yat Siu ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal benzer biçimde önde gelen adlar de dahil olmak suretiyle blockchain alanındaki 120’den fazla figürün sunumlarını içeriyor.

Etkinliğe FactBlock ve Hashed (destek ev sahibi) ev sahipliği yapıyor ve Solana, Klaytn ve Wemade sponsorluğunda. Ana odak mevzuları içinde merkezi olmayan finans, NFT’ler, oyun, Metaverse, Web3 teknolojisi ve kripto yer alacak.

Aksiyonu kaçırdıysanız, şu anda Seul’de bulunan Cointelegraph ekibi tarafınca size etkinliğin ilk gününden en mühim anların tümünün yazınsal bir özetini sunuyoruz.

Vitalik: Katman-2 ölçeklendirme, kripto ödemelerini yine ‘anlamlı’ hale getirecek

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 2. katman toplamaları sebebiyle işlem maliyetleri yakında bir sentin kesirlerine düşeceğinden kripto ödemelerinin bir kez daha “mantıklı” olacağını savundu.

Optimism’in Ethereum için 2. katman ölçeklendirme çözümü benzer biçimde, sıfır bayt sıkıştırma sunarak blok zinciri işlemlerinde veri boyutunu ve maliyetini düşürmeye çalışan, şu anda toplamalarla “sağlam işlerin gerçekleştiğine” dikkat çekti:

“Kısaca, bugün toplamalarla, işlem ücretleri çoğu zaman 0,25 ABD doları, kimi zaman 0,10 ABD doları içinde bir yerde ve gelecekte, bahsettiğim verimlilikteki tüm iyileştirmelerle beraber toplamalarla. İşlem maliyetleri 0,05 ABD Dolarına, hatta 0,02 ABD Dolarına kadar düşebilir. Oldukça daha ucuz, fazlaca daha uygun fiyatlı ve oyunun kurallarını tamamen değiştirecek.”

İlgili: Tek bir işlemde 60 milyon NFT basılabilir: StarkWare kurucusu

Klaytn Foundation direkt Metaverse başarısının Web2 benimseme anahtarı bulunduğunu söylüyor

Metaverse ve blockchain ekosistemi Klaytn Foundation’ın direktörü Sam Seo, Web2 şirketleri teknolojiyi ürünleri ve hizmetleriyle entegre ederse Metaverse’in yaygın olarak benimsenmesinin “daha kolay” olacağını düşünüyor.

İlgili: Büyük kripto borsası metaverse’e gelişini duyurdu

Kore Blok Zinciri Haftası (KBW) esnasında Cointelegraph ile konuşan Seo, Web3 Mmetaverse projelerinin çoğu zaman ana akım bir kitleyi çeken sorunları bulunduğunu, bundan dolayı insanların daha ilkin asla duymadıkları şirketlerin yeni teknolojilerini kullanmakta tereddüt ettiklerini öne sürdü:

“Yeni fikirler aşağıdaki benzer biçimde Web2 platformlarıyla birleştirilirse [local social media app] Kakao, bilhassa Cenup Kore’de, doğrusu, yeni hizmetler için bu yeni fikirlere, sıfırdan başlamaktan daha kolay olamayacak erişilebilirlik var.” Resimde: Klaytn Vakfı direktörü Sam Seo, Korea Blockchain Week 2022’de

DeFi pazarının Kore’de büyümesi için yer var: 1inch kurucu ortak

Merkezi olmayan finans (DeFi) toplayıcısı 1inch Network, kurucu ortağı Sergej Kunz’a nazaran Asya pazarında genişleme planlarını deklare etti.

Cointelegraph’a konuşan Kunz, DeFi pazarının Kore ve Asya’da nispeten minik olmasına karşın, 1inch’in ortak olmak istediği bir takım Asya merkezli Web3 şirketi bulunduğunu söylemiş oldu.

İlgili: Wirex, cüzdan tabanlı token takaslarını etkinleştirmek için 1 inç ile ortaklar

Sadece Kunz, girişin önündeki en büyük engelin DeFi ve kripto cüzdanlarının iyi mi kullanılacağı hakkında data eksikliği bulunduğunu da sözlerine ekledi:

“İnsanlar yapabileceklerini anladığı anda [yield] Çiftlik, takas edebilirler, takas edebilirler ve birkaç rahat EVM uyumlu ağ ile Ethereum’daki kripto para birimlerine kolayca erişebilirler, pazar fazlaca büyüyecek. ”

Crypto.com, Cenup Kore’de mühim düzenleyici dönüm noktasına ulaştı

Kripto borsası Crypto.com, iki mahalli şirketi satın aldıktan sonrasında Cenup Kore’de mühim bir düzenleyici dönüm noktasını duyurdu ve ülkede kripto ve ödeme kaydına erişim sağlamış oldu.

Duyuru, firmanın ödeme hizmeti sağlayıcısı PnLink Co. Ltd. ve sanal varlık hizmeti sağlayıcısı OK-BIT Co. Ltd.’yi satın almasının peşinden 2022 Kore Blockchain Haftası esnasında geldi.

İlgili: Crypto.com, Kıbrıs SEC’den düzenleyici onay aldı

Hareket, artık Cenup Kore’de elektronik finansal işlem yasasını ve sanal varlık hizmet sağlayıcı kaydını güvence altına aldıkları anlamına geliyor. Sadece şirket, bunun ülkede tam kapsamlı kripto tecim hizmetleri sunabileceği anlamına gelip gelmediğini açıklamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir