‘Oldukca kolay’ – Kripto araştırmacısının düzmece Ponzi’si saatler içinde 100 bin dolar topladı

Kripto fenomeni FatManTerra, ondan sonra düzmece olduğu ortaya çıkan bir yatırım planında kripto yatırımcılarından 100.000 doların üstünde Bitcoin (BTC) topladığını iddia ediyor.

Kripto araştırmacısı, düzmece yatırım planını bir gözlem olarak yarattığını ve insanlara etkileyicilerin yatırım tavsiyelerini körü körüne takip etme mevzusunda bir ders verdiğini söylemiş oldu.

Twitter’daki hesabın ortalama 101.100 takip edeni var ve çoğunlukla, Mayıs ayında 40 milyar dolarlık çöküşün arkasından projeye ve kurucusu Do Kwon’a karşı etken olarak konuşan eski bir Terra savunucusu olarak biliniyor.

FatManTerra, 5 Eylül’de attığı bir tweet’te takipçilerine adı açıklanmayan bir fon tarafınca “yüksek verimli bir BTC çiftliğine erişim elde ettiğini” söylemiş oldu ve insanların isterlerse verim çiftçiliği fırsatı hakkında kendisine ileti gönderebileceklerini söylemiş oldu.

“Yapabileceğimin maksimumunu yaptım, bu yüzden bir miktar artık tahsis var ve bunu iletmeyi düşündüm – UST kurbanlarına öncelik verilecek. İlgileniyorsanız daha çok detay için DM” yazdı.

Gönderi, bir aldatmaca olarak nitelendiren insanlardan bir ton negatif cevap alırken, FatMan, Twitter’daki ve Discord’daki ilk gönderiden iki saat içinde hala 100.000 $ değerinde BTC toplamayı başardığını söylemiş oldu.

FatManTerra, 6 Eylül tweet’inde yatırım planının baştan beri düzmece bulunduğunu ortaya koydu ve kolay terimler kullanarak ve büyük yatırım getirileri vaat ederek insanları kriptoda kandırmanın ne kadar kolay bulunduğunu gösteren bir “farkındalık kampanyası” olarak nitelendirdi.

“Tüm platformlarda bol miktarda moda kelime kullanıp oldukça inandırıcı bir tavır takınırken, yatırım ayrıntılarını kasten gizli saklı tuttuğumdan güvenilir oldum – fonun adını vermedim ve ticareti açıklamadım – kimse nerede bulunduğunu bilmiyordu. verim geliyordu. Fakat insanoğlu gene de yatırım yapmış oldu.”

“Kripto dünyasındaki her insana net ve kuvvetli bir ileti göndermek isterim – size parasız para vermeyi teklif eden hepimiz yalan söylüyor. Yalnız mevcut değil. Size süratli para ticareti koçluğu satan yada altın bir yatırım fırsatı sunan favori etkileyiciniz sizi dolandırıyor” diye ekledi.

İnsanları kriptoda dolandırmak oldukça kolay.

Ve bunun değişmesi gerekiyor.

Verimin nereden geldiğini anlamıyorsanız, verim sizsiniz.

Dahil olmadan ilkin herhangi bir proje yada yatırımın sesli eleştirilerini dikkatlice kulak verin. *Hakkaten* dinle.

— FatMan (@FatManTerra) 5 Eylül 2022

FatManTerra şimdi tüm parayı iade ettiğini iddia ediyor ve “parasız öğle yemeğinin olmadığını” yineledi.

YouTuber Ben Armstrong (BitBoy Crypto), içerik yaratıcısı Atozy’yi seyircilerine şüpheli tokenleri tanıtmakla suçlamış olduğu için geçen ay yasal işlem başlattı, sadece o zamandan beri iddiasını geri çekti. .

İlgili: Kwon’un sessizliği bozması, topluluktan gelen tepkileri tetikliyor mu?

FatManTerra ek olarak düzmece fon gönderisinin, 257.500 takipçisine şüpheli yatırım planlarını şilin etmekle suçlanan Lady of Crypto Twitter hesabından esin aldığını belirtti.

5 Eylül’de, Crypto’nun Leydisi, yeni finanse edilen tecim şirketi için kullananların fonlarını onlar adına takas edebileceğini ve kârdan 80/20 hisse alabileceğini söyleyen bir beyaz sıralama açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir