Çokgen, Robinhood, Meta Entegrasyonları Içinde Hafta Süresince %10 Atladı

Polygon (MATIC), geçtiğimiz hafta piyasa değerine gore en büyük 20 kripto para birimi içinde önder konumda.

Ethereum ölçeklendirme ağı Polygon’a güç veren kripto para MATIC, geçen hafta %10,5 arttı.

Bu yazı itibariyle MATIC, CoinMarketCap verilerine gore son 24 saat içinde %7.3 artışla 0,8941 dolar civarında işlem görüyor.

Coinglass’tan alınan verilere gore, geçen hafta içinde 7.4 milyon dolar tutarındaki MATIC açığa satış işlemleri de tasfiye edildi. Aynı dönemde 5,1 milyon dolarlık uzun pozisyonlar tasfiye edildi.

Kırmızı çubuklar şişmiş kısa işlemleri temsil eder. Kaynak: Coinglass.

Kuvvetli bir haftalık performansa karşın, MATIC, Aralık 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.92$’dan %69.45 düştü, CoinMarketCap verilerine gore.

Yükseliş haftası Polygon’u zorluyor

Polygon’un pozitif yönde fiyat hareketi, bir avuç önde gelen marka entegrasyonunun ortasında geliyor.

Mesela dün, tecim uygulaması Robinhood, Poligon entegrasyonunu duyurdu. Robinhood kullanıcıları artık Polygon ağında MATIC yatırabilir ve çekebilir.

Firmanın duyurusuna gore yakında daha çok varlık için destek eklenecek.

Robinhood, “Hey! Artık Ethereum ağına ek olarak Polygon ağında MATIC gönderip alabilirsiniz. Yakında daha çok ağda daha çok kripto para birimi desteği geliyor.”

Tecim hacmine gore sektörün en büyük NFT pazarı olan OpenSea, Polygon için de destek ekledi. Daha düşük basım ve listeleme maliyetlerinin yanı sıra entegrasyon, kullananların MATIC ile ödeme yapmasına izin verecek.

Son olarak, Mark Zuckerberg’in Meta’sı, Polygon tabanlı NFT’leri kullanarak Feysbuk ve Instagram içinde yeni bir çapraz paylaşım özelliği başlattı. Şirkete gore, “meta veri tabanında beraber çalışabilirlik”, yeni özellik için birincil motivasyon deposu.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir