ConsenSys, Ethereum’un Yeşil NFT’lerle Birleştiğini İşaretliyor

Mühim Çıkarımlar

Ethereum geliştirme şirketi ConsenSys, Ethereum’un yaklaşmakta olan birleşmesini işaretlemek için bir takım NFT’yi duyurdu. Ethereum’un Hisse Kanıtı’na geçişi, ConsenSys’in yeşil NFT’lerinin yansıttığı bir gerçek olan enerji tüketimini azaltacaktır. Son yıllarda, Ethereum tabanlı NFT’ler, enerji yoğun madenciliğe bağımlılıklarından meydana gelmektedir.

Bu makaleyi paylaş

Blockchain geliştirme şirketi ConsenSys, Ethereum’un yaklaşmakta olan Birleşmesini anmak için bir takım yeşil NFT duyurdu.

ConsenSys, NFT Line’ı Duyurdu

ConsenSys, Birleşmeyi kutlamak için bir takım çevre dostu NFT yayınlıyor.

Şirket 1 Eylül Perşembe günü “Regenesis” adlı bir NFT koleksiyonu yayınlayacağını duyurdu. ConsenSys, NFT koleksiyonunun Ethereum’un Birleşmesinin “ölçeğini ve önemini araştırdığını” ve “Birleştirmenin en mühim yararına odaklandığını” söylüyor: sürdürülebilirlik.

ConsenSys, Ethereum’un Hisse Kanıtı’na geçişinin, geçen yıl Ethereum geliştiricileri tarafınca sağlanan tahminlerle uyumlu bir sayı olan blok zincirinin karbon ayak izini %99,95 oranında azaltacağını belirtti. Bu değişiklikle beraber Ethereum ağı, bugün olduğundan ortalama 2000 kat daha çok enerji verimli olacak.

NFT koleksiyonunda Chris Skinner tarafınca yaratılan ve KeithCity Group tarafınca canlandırılan sanat eserleri yer alacak. Blockchain pazarlama ajansı Invisible North, tasarıma katkıda bulunmuş oldu.

ConsenSys, NFT’yi Birleştirme tarihinde 13:00 UTC’de basmaya başlamış olacak ve basımın 72 saat devam etmesine müsaade edecektir.

Gaz yada işlem ücretleri haricinde NFT basımı parasız olacak ve kullanıcılar istedikleri kadar NFT basabilecekler. Protocol Guild’in bir parçası olan Ethereum katkıda bulunanlar, sınırı olan sayıda NFT koleksiyonunu içeren bir airdrop alacaklar.

NFT’ler, Ethereum blok zincirinin daha ilkin enerji yoğun madencilik sürecine dayanması sebebiyle çevreye zarar verdiği için tarihsel olarak yok edildi.

Ubisoft, WWF, Minecraft, Discord ve Sega şeklinde firmalar ve markalar, NFT’leri yayınlama planlarını açıkladıktan sonrasında geçen yıl içinde tepki aldı. Celo’nun enerji verimli blok zincirini yeğleyen Kickstarter bile eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

ConsenSys daha ilkin 2021’de Ethereum’da Palm ekosistemini beraber başlattığında enerji verimli NFT’leri takip etmişti.

Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçişi, NFT madenciliğinin çevresel tesirini neredeyse tamamen ortadan kaldıracak olsa da, mevzuyla ilgili geçmiş tartışmaların fena şöhreti göz önüne alındığında, bunun halk tarafınca tam olarak tanınıp tanınmayacağı belli değil.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir