Çöp Gazı Azaltma Şirketi Vespene Energy, Gazdan Bitcoin Çözümlerini Desteklemek için 4,3 Milyon Dolar Güvende – Bitcoin Haberleri

9 Ağustos’ta, Bitcoin madencilerini beslemek için depolama metanını kullanan bir şirket olan Vespene Energy, firmanın Polychain Capital liderliğindeki bir finansman turunda 4.3 milyon dolar topladığını duyurdu. Vespene, Bitcoin madenciliği yapmak ve “büyük bir sera gazı emisyonu kaynağını azaltmak” için çöp metan kullanarak Kaliforniya’daki pilotu için fonları kullanmayı hedefliyor.

Vespene Energy, Polychain Capital liderliğindeki Finansman Turunda 4,3 Milyon Dolar Artırdı, Şirket, Depolama Alanı Sahiplerine Depolama Alanı Metandan Para Kazanma Kabiliyeti Vermeyi Amaçlıyor

Vespene Energy, firmanın Polychain Capital liderliğindeki bir finansman turundan 4,3 milyon dolar topladığını duyurdu. Firmanın internet sayfasına gore, başlangıç, hiçbir şebeke bağlantısı yada boru hattı inşası olmadan çöplük metanını bitcoin değerine dönüştürüyor. Vespene, esas olarak, mikro türbinler tarafınca desteklenen yerinde veri merkezleri kurar ve belediye çöplüklerindeki metandan enerji alır.

Vespene’nin ürün özeti, çöp sahası sahiplerine, “rutin yakma ve bakım maliyetlerini azaltarak”, çöplük metanlarından para kazanma kabiliyeti verir. Polychain Capital kurucusu ve CEO’su Olaf Carlson-Wee Salı günü yapmış olduğu açıklamada, bitcoin’in devamlı benimsenmesinin Vespene Energy’nin ürünü benzer biçimde çözümlerden yarar sağlayacağına inandığını söylemiş oldu.

Polychain Capital kurucusu yapmış olduğu açıklamada, “Kuvvetli bir sera gazı kaynağını ortadan kaldırmak için madenciliği kullanmak ve enerji karışımını daha yeşil hale getirmek için yaratıcı bir çözüm geliştirirken Vespene ile ortak olmaktan coşku duyuyoruz” dedi. Vespene Energy’nin bağış toplama turu, Bitcoin’in iş kanıtı konsensüs mekanizmasına ve ağın kullandığı enerjiye odaklanan oldukca fazla negatif ilginin olduğu bir zamanda geliyor.

Petrol ve gaz piyasasına ek olarak, çöplükler de oldukca fazla ‘istenmeyen’ yada boşa harcanan gaz yayar. Globalmethane.org’dan elde edilmiş veriler, tertipli depolama alanlarının dünya genelinde “üçüncü en büyük antropojenik metan deposu” bulunduğunu ve bunların “tahmini küresel metan emisyonlarının ortalama yüzde 11’ini” oluşturduğunu gösteriyor.

Birçoğu, negatif ilginin çoğunun yanlış yönlendirildiğine inanırken, bir takım şirket, bitcoin madenciliği tesislerini parlama gazı emisyonlarıyla güçlendirerek çevreye destek oluyor. Aslen, Mayıs ayının sonunda Geneious CEO’su ve ESG analisti Daniel Batten, bitcoin madenciliğinin çevreye büyük seviyede destek olabileceğini gösteren bir rapor yayınladı. Batten’in emek vermesi ek olarak, bitcoin madenciliğinin metanı azaltmanın en iyi yolu bulunduğunu ve dünyanın karbon emisyonlarını %5,32 oranında ortadan kaldırabileceğini vurguluyor.

Parlama gazı azaltma şirketi Vespene Energy’ye ek olarak, Crusoe Energy, Greenidge Generation, Upstream Data ve EZ Blockchain benzer biçimde parlama gazı emisyonlarını BTC’ye dönüştüren firmalar de var. Crusoe, Nisan 2022’de 505 milyon dolarlık ana para sağlamış oldu ve Exxon Mobil, Equinor ve Conocophillips benzer biçimde gaz devlerinin gazdan bitcoine çözümlerle çalmış olduğu bildiriliyor.

Compass Mining ek olarak, bitcoin madenciliği ve bunun Wyoming’deki petrol ve gaz endüstrisi ile ilişkisi mevzusuna odaklanan bir belgesel video yayınladı. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), ABD’nın çöplüklerinin metan emisyonlarının %15’inden görevli bulunduğunu söylüyor, sadece araştırmalar rakamların oldukca daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Firmanın internet sayfasına gore, Vespene’nin teknolojisi metan, VOC, CO2 ve NOX emisyonlarını engelliyor.

Vespene’nin kurucu ortağı ve CEO’su Adam Wright, “Gayemiz, depolama metan akışlarını müşterilerimiz için gelir akışlarına dönüştürmek için Bitcoin madenciliğini kullanarak büyük bir sera gazı emisyonu kaynağını azaltmak ve yenilenebilir bir enerji geleceğine geçişi hızlandırmaya destek olmaktır.” söz mevzusu. Wright şu sonuca vardı:

Sahalarımız şebekeye yada boru hattı inşaatına bağlantı gerektirmediğinden, aksi takdirde zararı dokunan ve atık depolama metanını hızla karbon negatif Bitcoin madenciliği için temiz bir güç kaynağına dönüştürebiliriz.

Bu hikayedeki etiketler

Adam Wright, Bitcoin madenciliği, Conocophillips, Crusoe Energy, Daniel Batten, EPA, Equinor, ESG analisti, Exxon Mobil, EZ Blockchain, Gas Mitigation, Gas Mitigation Firms, gas-to-bitcoin, Gas-to-Bitcoin Mining, Greenidge Generation, Çöp Gazı Azaltma, Çöp Gazı Azaltma Şirketi, Olaf Carlson-Wee, PolyChain Capital, Polychain Capital kurucusu, Upstream Data, Vespene Energy, Vespene’nin kurucu ortağı

Vespene Energy’nin Polychain Capital liderliğindeki 4,3 milyon dolarlık ana para artışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir