Core Scientific, Ardışık İkinci Ayda Çıkardığından Daha Fazla Bitcoin Sattı

Halka açık Bitcoin madencisi Core Scientific, geçen ay Bitcoin varlıklarında başka bir net yitik yaşadı.

Cuma günü meydana getirilen bir şirket duyurusuna nazaran, şirket Temmuz ayında Bitcoin başına averaj 22.000 $ fiyatla 1.975 jeton sattı ve net 44 milyon $ kazanç elde etti. Ayrıca, yalnız 1.221 madeni para çıkarıldı.

Bu, Core Scientific’in 31 Temmuz itibariyle bilançosunda yalnız 1.205 Bitcoin ve 83 milyon dolar nakit bıraktı.

Şirket, “Temmuz ayındaki bitcoin satışlarından elde edilmiş gelir, ilk olarak artan veri merkezi kapasitesiyle ilgili ana para yatırımlarını ödemek için kullanıldı” dedi. Ek olarak madencilik sunucusu üreticisi Bitmain’e 2021 senesinde 100.000 ASIC sunucusu siparişi için borç ödedi – Bitcoin’i rekabetçi bir halde çıkarmak için kullanılan hususi makineler.

ASIC ile ilgili ödemelerde 10 milyon dolardan azca ödenmemiş durumda.

Satış, Core Scientific’in toplam Bitcoin varlıklarını daha da aşağı çekmiş olsa da, önceki aya kıyasla nispeten ufak bir isabete işaret ediyor. Şirket, Bitcoin’in fiyatı 30.000 doların oldukça altına düşmüş olduğu için Haziran ayında “likiditeyi çoğaltmak” için 165 milyon dolar değerinde 7.202 jeton sattı. Ayrıca, yalnız 1.106 jeton üretti.

Ayı piyasası, birçok kripto madenciliği şirketini Bitcoin varlıklarını tasfiye etmeye sevk etti.

Core Scientific ek olarak işlemleri ölçeklendirmeye devam etti. Şirket, Temmuz ayında 14.000 ASIC sunucusunu daha devreye alarak, hash oranı kapasitesini saniyede 19.3 exahash’a (EH/s) yükseltti – bu, listelenen herhangi bir Şimal ABD şirketinin en büyük kapasitesi. Blockchain.com verilerine nazaran bu, Bitcoin’in toplam hash oranının ortalama onda birini temsil eden saniyede 19.3 kentilyon karmaya eşittir.

Firmanın toplam hash oranının ortalama %44’ü, müşterilerin Core Scientific’in veri merkezlerinde ASIC’leri kiraladığı ortak yerleşim hizmetleri vesilesiyle oluşturuldu. Şirket, Temmuz ayında müşterilerle senelik 50 milyon dolar gelir elde etmesi beklenen ortak yerleşim anlaşmaları imzaladı.

Core Scientific, geçen ayın başlarında aşırı sıcak hava dalgası esnasında şebekeyi korumak için Teksas’taki operasyonları durduran endüstriyel ölçekli madencilerden biriydi. Şirket kendi başına 8.157 megavat-saati azalttı.

Riot blok zinciri benzer biçimde bazı firmalar, Teksas’ın Bitcoin madencilerine sunulan talep cevap programının bir parçası olarak engelleme eylemleri için mali olarak tazmin edildi. Temmuz ayında kendi madenciliğini yapmış olduğu tüm Bitcoin’den daha kıymetli olan 9,5 milyon dolar kazanmıştır. Core Scientific, benzer bir tazminat almaktan bahsetmedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir