Core Scientific, ASIC sunucu kapasitesini 75 MW artıracak

ABD Birleşik Devletleri Bitcoin (BTC) madencisi Core Scientific, veri merkezi barındırma kapasitesini 75 megawatt (MW) çoğaltmak için yeni bir ortak yerleşim anlaşması imzaladı; bu, firmanın devam eden ayı piyasasının ortasında altyapı kabiliyetlerini artırma mevzusundaki kararlılığını göstermeyi amaçlayan bir hareket.

Şirket Salı günü yapmış olduğu açıklamada, ASIC’ler tamamen dağıtıldığında yeni anlaşmanın Core Scientific için senelik ortalama 50 milyon dolar gelir elde edeceğini duyurdu. Antak kalma, firmanın altyapı kabiliyetlerini ek sunucuları barındıracak şekilde ölçeklendirmesine olanak sağlayacak ön ödemeler için hükümler içeriyor.

Ek ASIC’lerin dağıtımının üçüncü çeyrekte başlaması ve tam dağıtımın yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Core Scientific CEO’su Mike Levitt, “Kapasitemizi genişletmek, Bitcoin Network’ün devam eden büyümesini desteklemek ve mevcut piyasa zorluklarına karşın tüm paydaşlarımız için kıymet yaratmak için 2022 planlarımızı uygulamaya odaklanmaya devam ediyoruz” dedi.

En iyi Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, 2021’de gelirde %803 artış ve brüt kârda %2,443 artış kaydetti ve CEO Mike Levitt, firmanın 2022’de daha çok gelişme için “iyi bir konumda” bulunduğunu söylemiş oldu. https://t.co/PPdI5MBnFI

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 30 Mart 2022

Core Scientific, Bitcoin boğa piyasasının ortasında görkemli 2021 mali neticelerini yayınladıktan sonrasında son aylarda daha zor zamanlar geçirdi. Haziran ayında şirket, fonlama operasyonlarına devam etmek için o sırada ortalama 167 milyon dolar değerinde olan 7.202 BTC’yi boşaltmak mecburiyetinde bırakıldı.

İlgili: Breaking: Tesla, ikinci çeyrekte Bitcoin varlıklarının %75’ini sattı

Bitcoin Hazineleri’ne bakılırsa Core Scientific şu anda kitaplarında mevcut fiyatlarla ortalama 177.2 milyon dolar değerinde 8.497 BTC’ye haiz. MicroStrategy ve Tesla, bilançolarında daha çok BTC bulunan halka açık tek şirkettir.

Tesla mevzusunda, elektrikli vasıta üreticisi ikinci çeyrekte 936 milyon dolar değerinde BTC sattı ve bu da şirkete 64 milyon dolar kar sağlamış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir