Cosmoverse, Cosmos ekosisteminin en iyilerini Latin ABD’ya getiriyor

26 Eylül’de, Cosmos topluluğunun büyük bir bölümünün Cosmos ekosistemi için en büyük ve en mühim konferansa katılacakları Kolombiya Medellin’e akın etmesi umut ediliyor.

Bu, geniş Cosmos’un büyümesi için en büyük itici güçlerden biri olmayı amaçlayan Cosmoverse’in ev sahipliği yapmış olduğu ikinci etkinlik. Geçen yıl, Portekiz, Lizbon’daki Cosmoverse etkinliği yüzlerce Cosmos geliştiricisi, yatırımcısı, kurucusu ve gazetecisini bir araya getirdi ve Cosmos ekosistemine daha çok farkındalık getirdi.

Medellin’deki iki günlük etkinlik, düzinelerce konuşmacı ve aksiyon dolu bir programla daha da büyük bir seyirci kitlesini çekecek şekilde ayarlandı.

CryptoSlate, yaklaşan etkinlik hakkında daha çok informasyon edinmek için Cosmoverse’in kurucu ortakları Juri Maibaum ve Fabian Klauder ile konuştu.

Cosmoverse, Cosmos ekosisteminin büyümesini körüklüyor

Cosmos ekosistemi 2022’de benzeri görülmemiş bir gelişme yaşadı. Kilitli toplam değerde (TVL) 1,4 milyar dolara ulaşmanın yanı sıra Cosmos, Blok Zincirler Arası İletişim Protokolünün (IBC) son aşama başarı göstermiş bir halde lansmanını görmüş oldu ve dYdX benzer biçimde fazlaca sayıda yerleşik projenin kendi hedeflerini taşımasını bekliyor. Cosmos tabanlı bir blok zinciri üstünde işlemler.

Maibaum, IBC’nin Cosmos ekosisteminin büyümesinden görevli en büyük unsur olduğuna inanıyor. Pazarın son iki yılda görmüş olduğu en mühim istismarlardan bazılarının zincirler arası köprülerde gerçekleştiğini ve güvenli bir köprüleme protokolüne duyulan gerekseme mevzusunda farkındalığı artırdığını kaydetti. IBC’nin zincirler arası köprülere olan ihtiyacı ortadan kaldırmasıyla beraber, giderek daha çok proje, protokollerini güvence altına almanın bir yolu olarak bunu etkinleştirmeyi araştırıyor. Maibaum, hafifçe istemci desteğine haiz herhangi bir blok zincirinin, yeni hızla gelişen teknolojinin benimsenmesini kesinlikle artıracak bir özellik olan IBC’yi kolayca etkinleştirebileceğini kaydetti.

“Cosmos SDK ile özelleştirilmiş blok zincirini kurma olasılığı, projeler için birçok kapı açtı. Daha çok proje, kendi zinciri olarak daha yüksek bir özelleştirme ve esneklik düzeyine ulaşabilir, bu da a) UX’i iyileştirebilir ve b) projelerin ürettikleri değerden daha çok ücret almasına olanak tanır. Bu bilhassa MEV bağlamında ilginçtir. DYDX ile, kendi blok zincirini başlatmaya kabul eden ilk büyük Ethereum dApp’ini gördük ”diye deklare etti.

Sadece Klauder, birçok geliştiricinin Cosmos’un sağlamış olduğu araçlara hala aşina olmadığına inanıyor. Cosmoverse etkinliklerinin ana hedeflerinden biri, Cosmos ekosisteminin farkındalığını yaymak ve daha çok topluluk üyesi ve geliştiricisi eklemektir.

“2021’de Lizbon’daki ilk Cosmoverse konferansımızda, Ethereum ekosisteminden fazlaca bilgili kişilerin bile Cosmos hakkında informasyon sahibi bulunduğunu sadece avantajlarından habersiz bulunduğunu fark ettik! Cosmoverse ile bunu değiştirmeyi amaçlıyoruz.”

Cosmoverse’in bunu başarmanın bir yolu, en süratli büyüyen kripto ve blok zincir pazarlarından kabul edilen Latin ABD’yı hedeflemektir.

Maibaum, etkinliğin bilhassa Latin ABD pazarını hedeflemediğini söylerken, en büyük gelişme potansiyelini Kolombiya’da gördüler.

“Cenup ABD kripto piyasası, küresel olarak en coşku verici olanlar içinde. Medellin şu anda Latam’ın teknoloji merkezine dönüşüyor. Ek olarak, son aşama enflasyonist Kolombiya Pezosu sebebiyle, kripto endüstrisi fazlaca fazla benimseme potansiyeline haizdir. Kolombiya’daki geliştirici pazarını yakından izlerseniz, bu bölgede olup bitenlerden coşku duymamak elde değil.”

Ethereum geliştiricileri için dünyanın en büyük konferansı olan Devcon’un da Kolombiya’da gerçekleşmesi kesinlikle destek oldu. Her yıl düzenlenen Devcon Haftası, 7 Ekim ile 16 Ekim tarihleri ​​içinde Bogota’da sürecek ve binlerce inşaatçı ve geliştiriciyi bir araya getirecek. Maibaum, iki etkinliğin yakınlığının Ethereum ekosisteminden katılımcıları çekmeye destek olacağını söylemiş oldu.

Konferansın kapsamını daha da genişletmek için Cosmoverse, Kolombiyalı öğrencilere ve geliştiricilere parasız biletler sunuyor.

Maibaum, “Kripto ile ilgileniyorsanız, Kolombiya Eylül ve Ekim 2022’de olmanız ihtiyaç duyulan yer” dedi.

Gösterilen: Kozmos, Vakalar

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir