Craig S. Wright, “Yanlış” Bitcoin İftira Davasında 1 £ Hasar Verdi

Bu makaleyi paylaş

Peter McCormack’e Craig S. Wright’a 1 sterlin tazminat ödemesi emredildi.

“Kasten Yanlış Bir Dava”

Craig S. Wright, bir yüksek mahkeme yargıcı olan Peter McCormack’a karşı açmış olduğu kara çalma davasından 1 sterlin tazminat alacak.

Davanın basın özeti bugün çevrimiçi olarak gösterildi ve yargıç Justice Chamberlain’in McCormack’in Satoshi Nakamoto ile olan bağlarını sorgulayan içinde ne olduğu yayınlayıp tekrardan dağıtarak Wright’ın itibarına “ciddi zarar verdiği” sonucuna vardığını ortaya koydu.

Wright, kendisini “orijinal Bitcoin” olarak şekillendiren bir numaralı kripto para biriminin nispeten bilinmeyen bir çatalı olan Bitcoin Satoshi Vision’ın yaratıcısıdır. Wright, birkaç yıl süresince Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı bulunduğunu iddia etti, sadece açıklamaları, Satoshi Nakamoto’ya ilişik olduğu malum bir cüzdanın hususi anahtarını asla üretmediği için kripto para birimi topluluğu içinde yaygın şüphecilikle karşılandı. Wright’ın en sesli sorgulayıcılarından biri, uzaydaki en büyük çevrimiçi takipçilerden birine haiz, kendi kendini Bitcoiner duyuru eden McCormack olmuştur.

Basın özetinin belirttiği benzer biçimde, McCormack toplumsal medya yayınlarını onlarca kere Wright’ın son birkaç senedir Satoshi Nakamoto olduğu yönündeki iddialarını çürütmek için kullandı. Dava, McCormack’in Wright’a karşı yapmış olduğu çeşitli itirazlara odaklandı; buna, “Craig Wright nalet ihtimaller içinde bir yalancı ve o bir sahtekar; ve o bir moron; o Satoshi değil.”

Chamberlain, McCormack’in Wright’ın iddialarını sorgulamak için makul gerekçeleri bulunduğunu kabul ederken, Wright’ın itibarına da mühim zarar verdiğini söylemiş oldu. Sadece, Wright’ın sunmuş olduğu birden fazla kanıtı reddettiğini de kaydetti. Yargıç, davayı özetlerken, Wright’ın “kasten yanlış kanıtlarla” “kasten yanlış bir davayı” öne sürdüğünü ve bundan dolayı yalnızca 1 sterlinlik nominal bir meblağ alacağını söylemiş oldu.

McCormack, notlar çevrimiçi olarak ortaya çıktıktan kısa bir süre sonrasında dava hakkında yorum yapmış oldu. “Davadaki gayretli emek harcamaları için avukatlarıma teşekkür etmek isterim. Bu netice için Sayın Yargıç Chamberlain’e de teşekkür etmek isterim. Bulgularından fazlaca memnunuz. Lütfen sürecin tamamlanmadığını ve bundan dolayı bu mevzuda daha çok yorum yapmayacağımı ihmal etmeyin” diye tweet attı.

Wright, Bitcoin’i yarattığını kamuoyuna açıkladıktan sonrasında seneler süresince birçok davaya dahil oldu. McCormack aleyhindeki davadan ilkin, firmadan Bitcoin ile ilgili varlıkları çalmakla suçlandıktan sonrasında W&K Information Defence Research LLC’ye 143 milyon dolar ödemesi emredildi.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir