Crypto Biz: Elon Musk: Nihai kripto turisti

Elon Musk’ın Tesla’sı, elektrikli vasıta üreticisinin Bitcoin (BTC) varlıklarının %75’ini ikinci çeyrekte satmasının arkasından nihai kağıt eller bulunduğunu kanıtladı. geçmiş olsun diyorum. Kişilik kültü Bitcoin için iyi değil ve varlığı oyuncağı şeklinde gören bir teknoloji uzmanı da değil. Bildiğimiz kadarıyla Musk, kişisel Bitcoin zulasının hiçbirini satmadı ve Tesla’nın defterlerinde hala tahmini 10.800 BTC var. Gene de Musk ve Bitcoin hakkında ne kadar azca şey duyarsak o denli iyi.

Bu haftaki Crypto Biz’de Tesla’nın BTC satışını, KuCoin’in düzmece haberlere karşı mücadelesini ve Cathie Wood’un Coinbase hisse senedi satışını ele alıyoruz.

Tesla, Bitcoin satışından 64 milyon dolar kar bildirdi

Tesla’nın Bitcoin’inin çoğunu satma sonucu, ilk başta görünmüş olduğu kadar sağlam değildi. Şirket, borsada 64 milyon dolar kar elde etti. Elektrikli vasıta üreticisi, emisyon kredisi satmanın yanı sıra, seneler süresince rutin olarak kâr elde etmek için savaşım etti. ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) meydana getirilen bir 10-K formunda Tesla, süre içinde dijital varlıklarını “artırabileceğini yada azaltabileceğini” deklare etti. Alaycı tahmin: Tesla’nın süre içinde kalan varlıklarından kurtulmasının sebebi muhtemelen ESG FUD olacaktır.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu ‘Anti-FUD Fonu’ başlattı

Kripto borsası KuCoin, firmanın iddia edilen iflası hakkında tweet atan, kendinden menkul bir muhbirden fena bir karalama kampanyasının sonunda oldu. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, yalnızca şirketinin bir likidite kriziyle karşı karşıya olduğu iddialarını reddetmekle kalmadı, bununla beraber sözde “FUD’ler”e karşı yasal işlem başlatmak ve bunlara karşı yasal işlem başlatmak için bir “Anti-FUD Fonu” başlattı. Yanlış bilgilendirmeden görevli Twitter hesabı silinmiş görünüyor.

(1/5) FUD, FUders haricinde asla hiç kimseye yarar sağlamaz. Yatırımcıları yanıltır ve sektörün imajına ve piyasa güvenine zarar verir.

Daha azca FUD ile bir kripto alanı oluşturmak için #KuCoin bir Anti-FUD Fonu başlatacak.

Şu anda, fon esas olarak …

mevzu pic.twitter.com/dWA93nEmHz

— Johnny_KuCoin (@lyu_johnny) 26 Temmuz 2022

Cathie Wood, Coinbase hisselerini amid içeriden öğrenenlerin ticaretini satıyor

Cathie Wood’un ARK Investment Management, arada sırada Coinbase’den uzaklaşıyor şeklinde görünüyor. kripto para borsasının içeriden öğrenenlerin ticaretinde bulunduğunu söylemiş oldu. Haziran ayı sonunda ortalama 9 milyon dolarlık COIN hissesine haiz olan ARK, gelecek ay 1,4 milyondan fazla hisseyi boşalttı. Bloomberg’e bakılırsa Coinbase, SEC tarafınca eski bir ürün yöneticisinin içeriden öğrenenlerin ticareti planına ihtimaller içinde iştirakı sebebiyle araştırılıyor. Ayrı olarak ve ilgisiz bir notta, Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla da soruşturuluyor. Ayrıca, COIN stokunun ne kadar fena düştüğüne inanamayacaksınız.

3AC: Kurucular kaçarken 10 milyar dolarlık bir hedge fonu batkı etti

Geçtiğimiz birkaç ayı Three Arrows Capital fiyaskosu hakkında konuşarak geçirdik. Gene 3AC’den geçen şirket, yatırımları, ticaretteki hünerleri ve öngörüleri sebebiyle tersine çevrildi. Kurucularını çevreleyen kişilik kültü, hiçbir yanlış yapamayan bir şirket imajı yarattı. Sonrasında her şey alt üst oldu. Belgeselcilerin 3AC’nin çöküşü hakkında bir film yapmasını beklerken, Cointelegraph tüm çile hakkında uzun bir izahat hazırladı. Kimin kime ne borçlu olduğuna dair süre çizelgelerinden, analizlerden ve bilgilerden bahsediyorum.

Azca ilkin #3AC’ye alacaklıların listesini gördüm ve @zhusu’nun 5 milyon dolarlık bir talepte bulunduğunu fark ettim. Kaçarken, bir halde, kendi Fonuna karşı bir talepte bulunmak için formları özenle ve acımasızca doldurmanın zamanını buldu. https://t.co/YFfWmYZOoM

— Soldman Gachs ⌐◨-◨ (@DrSoldmanGachs) 18 Temmuz 2022

kaçırmayın! FOMC toplantısı kripto için niçin mühim?

Yatırımcıların niçin “FOMC” hakkında konuşmaya devam ettiğini merak ettiniz mi? Kripto insanları niçin bu dört harfli kısaltmaya bu kadar aşık oldu? Bu haftanın Piyasa Raporunda, FOMC’nin tam olarak ne işe yaradığını ve yatırımcıların onu niçin izlemesi icap ettiğini açıklıyorum. Bunu dünyanın en kuvvetli organizasyonu üstüne bir hızlandırılmış kurs olarak düşünün (evet, hakkaten). Aşağıdan tam tekrarı seyredebilirsiniz.

Crypto Biz, her Perşembe direkt gelen kutunuza gönderilen blockchain ve kriptonun arkasındaki işin haftalık nabzınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir