Crypto.com, İki Yeni Satın Alma Yöntemiyle Cenup Kore’ye Genişliyor

Birçok sektör oyuncusu ağır kayıplardan kurtulmaya çalışırken, Crypto.com Cenup Kore’de daha yeşil meralara yöneliyor.

Pazartesi günü, Singapur merkezli kripto platformu, sırasıyla bir ödeme sağlayıcısı ve bir dijital varlık borsası olan PnLink Co. ve OK-Bit Co.’nun satın alındığını duyurdu.

Bloomberg’e bakılırsa bu, Crypto.com’un bununla birlikte “elektronik finans endüstrisinin sağlam gelişimi için bir temel” oluşturan bir fiil olan elektronik finansal işlem yasası ve sanal olarak hareket etme hakkı ile bir antak kalma sağlamış olduğu anlamına geliyor. -varlık servis sağlayıcısı.

Firmanın baş işletme görevlisi Eric Anziani, başarıyı paylaşmak için Twitter’a gitti, “Seul ofisimizi ziyaret ettim ve Cenup Kore’de ödeme ve kripto hizmetleri kayıtlarımızı güvence altına almaya katkıda bulunan bazı ekip arkadaşlarımızla görüştüm.”

Bugün, dünyanın en gelişmiş #kripto pazarlarından önde gelen Cenup Kore’de hem ödeme hem de kripto kayıtlarını güvence altına aldığımızı duyurduk 🇰🇷🚀

Bugün Seul’de Kore Blok Zinciri Haftası’nın açılışındayım ve bu mühim dönüm noktasında daha fazlasını paylaşacağım 💪🏼 https://t.co/yI1SMZUgHj

— Eric Anziani (@ericnode) 8 Ağustos 2022

Bu onayların ve satın almaların daha çok düzenleme gerektirip gerektirmeyeceği belirsiz olsa da, sektöre ve Cenup Koreli kullanıcılara daha resmi onay ve güvenlik getirme yolunda bir adım.

Kripto platformu oldukça geç bir dünya turuna çıktı. Temmuz ayında Crypto.com, platform Avrupa’ya genişlemeye çalmış olduğu için iki Avrupa ülkesinden, İtalya ve Kıbrıs’tan düzenleyici onay aldı.

CEO Kris Marszalek, “Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi daha çok müşteriye genişletirken devam eden ilerlememizde bir sonraki mühim adım Kıbrıs’taki kayıttır” dedi.

Crypto.com kısa süre ilkin Yunanistan Ana para Piyasası Komisyonu’ndan Yunanistan’da düzenleyici onay aldı, Dubai’de sanal varlık lisansı aldı ve Singapur Para Otoritesinden büyük bir ödeme kurumu lisansı aldı.

Cenup Kore’de kripto

Cenup Kore, yüksek benimseme oranlarıyla kripto endüstrisi için mühim bir pazar oldu ve geç saatlerde, kripto yanlısı bir başkan Yoon Suk-yeol bu yıl göreve başladı.

Artan benimseme ile beraber artan düzenleyici engeller de geliyor. Yoon’un kendisi de Ocak ayında yapmış olduğu kripto taahhüdünde “gerçeklikten uzak ve mantıksız olan düzenlemeleri elden geçirmeliyiz” dedi.

Finansal Hizmetler Komisyonu da ülkedeki kara para aklamayı engellemek ve borsalar arasındaki çapraz ticareti kısıtlamakla meşgul.

Cenup Kore, Terra patlamasının arkasından kripto borsalarını denetlemek için derhal bir kripto komitesi başlattı.

Bugün: Kore’nin “Yeouido’nun Azrailleri” – Finans ve Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi – 2,5 yıl sonrasında geri döndü.
Ve ilk hedefi $LUNA / @terra_money

— Haz | Ledger 🇰🇷 @KBW2022 (@zunahn) May 18, 2022

Düzenleyiciler ek olarak, Terra Labs’ın kurucu ortağı Do Kown’a yönelik bir soruşturmanın ve projenin daha geniş çapta çöküşünün bir parçası olarak mali suçlar birimi “Yeoui-do’nun Azrailleri”ni tekrardan canlandırdı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir