Crypto.com, Şampiyonlar Ligi Futbolu ile 495 Milyon Dolarlık Sponsorluk Anlaşmasını Sona Erdi: Rapor

SportBusiness’ın bugün bildirdiğine gore, Crypto.com bu yazın başlarında “son anda” Avrupa Şampiyonlar Ligi (UEFA) ile büyük bir sponsorluk anlaşmasından çekildi.

Anlaşmanın beş sürem süresince devam edeceği ve kripto borsasına sürem başına ortalama 100 milyon avroya yada yılda 99 milyon dolara mal olacağı ve şu anda kaybedilen toplam anlaşmayı 495 milyon dolar değerinde olacağı bildirildi.

Crypto.com ile müzakerelerden ilkin UEFA, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin arkasından Mart ayında ligin iptal etmiş olduğu bir antak kalma olan Rus doğalgaz şirketi Gazprom tarafınca destekleniyordu. Crypto.com, Gazprom’un yerini alacaktı.

Rapora gore, Crypto.com müzakereleri devam eden kripto ayı piyasası sebebiyle başarısız olmadı.

Crypto.com anlaşması feshedilmiş olsa da, UEFA’nın birçok mevcut sponsoru var. Internet sayfasına gore, ligin birkaç isim vermek için Lay’s, Heineken, Mastercard, Fedex ve Sony PlayStation ile etken anlaşmaları var.

Los Angeles’taki Crypto.com arenasının isim haklarını 700 milyon dolara satın aldığından ve geçen yıl Matt Damon ile çokça anılan “Fortune Favors the Brave” reklamından bu yana kripto borsasındaki pazarlama departmanı meşgul olmaya devam etti.

Crypto.com, bu yıl FIFA Dünya Kupası’na sponsor olmak için bir antak kalma imzalayarak spor ortaklıklarına girmeye devam etti. Borsa bununla beraber Philadelphia 76ers NBA takımının da sponsoru ve Formula 1 yarışlarıyla 100 milyon dolarlık bir antak kalma yapmış oldu.

Sadece borsa bununla beraber bir hanıma kazara 10 milyon dolar gönderdikten sonrasında dava açtı. Ve Crypto.com, Haziran ayındaki ilk tur ve bu ay daha büyük, ikinci tur işten çıkarmalarla beraber işten çıkarmalara saplandı.

Ne olursa olsun, borsa hala erişimini genişletmek için yatırım yapıyor şeklinde görünüyor. Bu ay, Crypto.com’un Birleşik Krallık’ta etkinlik göstermesi onaylandı ve Cenup Kore’ye de genişleme planları var.

Crypto.com ve UEFA, Decrypt’in yorum talebine hemen hemen cevap vermedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir