Crypto.com, UEFA Şampiyonlar Ligi ile 495 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasından çekildi: Rapor

Kripto para borsası Crypto.com’un Avrupa Futbol Dernekleri Birliği Şampiyonlar Ligi ile yapmış olduğu yarım milyar dolarlık sponsorluk anlaşmasından çekilmiş olduğu bildirildi.

SportBusiness’tan Çarşamba günü gösterilen bir rapora bakılırsa, Crypto.com, Avrupa Futbol Dernekleri Birliği yada UEFA ile yasal ekibinin borsa lisanslarıyla ilgili düzenleyici endişeleri gerekçe göstererek imzalanmasına yakın olan 495 milyon dolarlık bir anlaşmadan çekildi. İngiltere, Fransa ve İtalya. Antak kalma gerçekleşseydi, Crypto.com’un markası, 2027’de sona erecek, sürem başına ortalama 100 milyon dolarlık bir maliyetle UEFA Şampiyonlar Ligi için beş sürem süresince mevcut olacaktı.

SportBusiness, Uefa’nın bu yaz başlangıcında, kripto para platformuyla meydana getirilen bir anlaşmanın son anda bozulmuş olduğu Şampiyonlar Ligi için şimdiye kadarki en büyük sponsorluklarından biri olarak belirlenen şeyi kıl oranı kaçırdığını anlamış oldu. https://t.co/nnD5CjmF8Z

— SportBusiness (@SportBusiness) 31 Ağustos 2022

Spor haber deposu, Crypto.com’un, Şampiyonlar Ligi’nin ülkenin Ukrayna’yı işgaline cevap olarak Rus devlete ilişkin enerji şirketi Gazprom’u bırakmasının arkasından potansiyel bir sponsor olarak araya girdiğini bildirdi. Rusya’nın eylemlerinin arkasından, Avrupa’nın birçok bölgesi, harp esnasında ekonomisine yardım etmemek için ülkenin petrol ve gaz arzından bağımsız olma planlarını deklare etti.

Crypto.com daha ilkin spor salonları ve takımları için büyük sponsorluklar duyurmuştu ve reklam maliyetleri için milyonlarca dolar ödemişti. Şirket, Ekim ayında gösterilen “Fortune Favors the Brave” adlı TV reklamında erkek oyuncu Matt Damon’ı göstermişti.

2021’de borsa, Sprint serisi için Formula 1 ile ortaklık kurdu, daha ilkin yarış etkinliğinde Aston Martin takımına sponsor olmayı kabul etti ve Los Angeles’ın Staples Center’ı Crypto .com olarak tekrardan adlandırmak için 20 senelik 700 milyon dolarlık bir antak kalma imzaladı. Arena. 2022’de borsa, Avustralya Futbol Ligi ile 25 milyon dolarlık beş senelik bir sponsorluk anlaşması başlattı ve Katar’daki FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsorlarından biri oldu.

İlgili: Crypto winter, dijital varlık firmaları için spor sponsorluklarını donduruyor

Son piyasa düşüşünün ortasında, Crypto.com CEO’su Kris Marszalek Haziran ayında borsanın 260 kişiyi kurumsal işgücünden yada çalışanlarının %5’inden çıkaracağını duyurdu. Kripto fiyatlarındaki düşüşün platformun uzun vadeli sponsorluk anlaşmalarını negatif etkileyip etkilemeyeceği belli değil.

Cointelegraph, Crypto.com’a ulaştı, sadece yayınlandığı sırada bir cevap almadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir