Crypto Exchange Zipmex, Bitcoin ve Ethereum Para Çekme İşlemlerini Tekrardan Açacak

Sorunlu kripto borsası Zipmex, Temmuz ayında para çekme işlemlerini durdurduktan sonrasında sırasıyla 11 Ağustos ve 16 Ağustos’ta Ethereum ve Bitcoin’in özgür bırakılması için planlandı.

Duyuruya nazaran, “Etkilenen varlıkları her ülkenin resmi kontakt kanalları vesilesiyle kullanıcılara sunmak için planlarımız ve süre çizelgelerimiz hakkında sık sık güncellemeler yayınlayacağız.”

20 Temmuz’da Zipmex, Babel Finance ve Celsius’a maruz kalması sebebiyle finansal engellere atıfta bulunarak platformdan para çekme işlemlerini durdurdu. Her iki şirket da sektördeki son likidite krizinin merkezinde içeriyor.

Bir tekrardan yapılandırma planının peşinden Zipmex, fonların iade edilmesini sağlamak için müşteriler ve düzenleyicilerle beraber çalışmaya hazırlanıyor.

Bu planlar, geçtiğimiz hafta borsanın Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) dahil olmak suretiyle çeşitli altcoinler için geri çekildiğini duyurmasıyla gerçekleşti.

Zipmex, 2 Ağustos’ta yukarıda belirtilen altcoinlerin piyasaya sürüldüğünü açıklayarak, “Ağustos ayının ortasından itibaren bu tokenlerin bazılarını Tecim Cüzdanınıza salmaya başladığımız için tam uyum içinde olduğumuzdan güvenli olmak için çalışıyoruz” dedi.

Zipmex ve kriptonun likidite krizi

Zipmex, Babel Finance’de 48 milyon dolar ve Celsius’ta 5 milyon dolar riske sahipti.

Zipmex’in ZipUp+ isminde olan ZipUp+ faiz getiren hesaplarından gelen fonlar Celsius’a yatırılmıştı. Arkasından Celsius, 13 Haziran’da Zipmex’e bağlı hesaplar da dahil olmak suretiyle platform genelinde para çekme işlemlerini durdurdu ve ertesi gün batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Resmi olarak Celsius’tan para çekemeyen Zipmex, “bu mevduatı yazdı ve kendi bilançomuz vesilesiyle emdi.”

Bu problemler, Babel Finance’in başına bela olan benzer likidite sorunlarıyla daha da ağırlaştı.

Zipmex, “Zipmex’in Babel Finance’e maruz kalmasına ilişkin o sırada yanlış ve yeni ortaya çıkan raporlar sebebiyle kısa vadeli piyasa oynaklığını önlemek için, Zipmex, Z Cüzdanı ile Tecim Cüzdanı arasındaki transferleri geçici olarak durdurma sonucu aldı.” geçen hafta.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir