Crypto Game Studio Immutable, ‘Minik Tekrardan Yapılanma’da Yeni İşten Çıkarmaları Duyurdu

Immutable Games Studio, kripto fiyatlarındaki düşüşün ortasında kıdemli oyun tasarımcılarından biri de dahil olmak suretiyle birden fazla çalışanı özgür bırakıyor.

James Wakeham, Immutable’ın blok zinciri tabanlı bir dijital tecim kart oyunu olan Gods Unchained adlı kripto oyununda baş tasarımcı olarak çalıştı. Twitter’da kısa süre ilkin kendisinin ve bir grup insanoğlunun özgür bırakıldığını ve Wakeham’ın şimdi yeni bir iş aradığını belirtti.

İşten çıkarmalar Pazartesi günü her insanın katılmış olduğu bir görüşmede duyuruldu ve firmanın işgücünün %6’sını etkiledi.

Fena haber, ben ve bir grup insan Immutable’da işten çıkarıldık. 7+ senelik deneyime ve 4+ senelik bir canlı hizmet TCG tasarımına liderlik eden üst düzey bir oyun tasarımcısıyım. İşlerle ilgili herhangi bir yardım oldukca destek olacaktır. bana bildiri at. Kedim Oscar’ı beslememe yardım et! (Oscar’ın işe ihtiyacı yok) pic.twitter.com/LQVgdRmKhv

— James Wakeham (@VideoJamesDev) 26 Temmuz 2022

Immutable, 200 milyon dolar güvence altına almış olduğu son bağış toplama turunun arkasından 2,5 milyar dolarlık bir değerleme lanse etti. Kısa sürede bir NFT pazarını başlatan TikTok ve GameStop benzer biçimde firmalar tarafınca kullanılan, oyunlar ve NFT’ler için tasarlanmış bir Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X’in arkasındaki başlangıçtır.

Immutable’ın CEO’su ve kurucu ortağı James Ferguson, çalışanlara CNET’in raporlarına gore firmanın hala “mükemmel bir konumda” bulunduğunu söylemiş oldu.

Immutable başka bir yerde, son işten çıkarmalara karşın, bilhassa de Gods Unchained yada Stepico tarafınca geliştirilmekte olan yaklaşan aksiyon rol yapma oyunu Guild of Guardians üstünde çalışmak söz mevzusu olduğunda, yeni çalışanları işe almayı yavaşlatma planı olmadığını açıkça belirtti. Oyunlar.

Immutable’ın ABD şubesinden bir sözcü Kotaku Avustralya’ya verdiği demeçte, “Gods Unchained’de ana akıma ve ötesine ölçeklendirmeye odaklandıkça ürün, mühendislik ve tokenomik genelinde işe alımları etken olarak artırıyoruz” dedi.

Sözcü, “Yeni nesil web3 oyunlarını yaratma hedefimize daha iyi ulaşmamıza destek olmak için Gods Unchained içinde minik bir tekrardan yapılanma yürütme sonucu aldık” dedi.

Sözcüye gore Immutable, bu senenin başlangıcında 180 olan çalışan sayısı 280’e terfi etti. Avustralya merkezli firmanın önümüzdeki beş ay içinde çalışan sayısını 360 çalışana çıkarmak için “yolda” bulunduğunu söylediler.

Twitter’da Wakeham, firmanın kararını anlamış olmayan ve Immutable’ın mali durumunu sorgulayan bir kullanıcıya cevap verirken niçin özgür bırakıldığını deklare etti.

Wakeham, “Fazlaca uzun bir pistleri var” dedi. “Oyun üstünde çalışan bir grup insanoğlunun, ürünün bir sonraki aşamada nereye gitmesi icap ettiğini desteklemediğine karar verdiler.”

Immutable, büyüyen kripto işten çıkarma listesine katıldı

Immutable’ın çalışan sayısını azaltma sonucu, kripto para birimi endüstrisindeki şirketlerden bir takım işten çıkarmanın ortasında geldi.

Birkaç şirket, insanların gitmesine izin vermek için devam eden kripto kışını ve ticari operasyonların kripto para birimlerinin ve öteki dijital varlıkların düşen fiyatlarından negatif etkilendiğini belirtti.

CoinMarketCap’e gore, küresel kripto para piyasası Kasım 2021’de 2,9 trilyon dolarlık tüm zamanların en yüksek değerine ulaşırken, o zamandan beri 1 trilyon doların birazcık üstüne düştü.

[BITCOIN PRICE]

CoinMarketCap’e gore, Bitcoin’in fiyatı, aynı ay içinde belirlenen 67.500 doların birazcık üstündeki zirvesinden %68 düşüşle 21.300 dolara düştü.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir