Crypto Unicorns kurucusu, P2E oyununun uzun bir ‘olgunlaşma aşamasında’ bulunduğunu söylemiş oldu

Oyna-kazan (P2E) oyunlarını ve platformlarını çevreleyen hype 2022’nin başlarında azalmaya başladığında, Web3 katılımcıları oyunların daha “keyifli” ve daha azca finans odaklı olması icap ettiğini vurgulamaya başladı. NFT Steez’in son olarak bölümünde, Alyssa Expósito ve Ray Salmond, Laguna Games’in CEO’su ve Crypto Unicorns’un kurucusu Aron Beireschmitt ile P2E odaklı blockchain oyunlarının sürdürülebilirliği hakkında konuştu.

Beireschmitt’e bakılırsa, oyna-kazan modelinden oyna-kazan modeline geçiş, bu oyunlar için hala deneyler ve olgunlaşmanın görülmesi icap ettiğini gösteriyor. Beireschmitt, “Oyun yapma mevzusunda hiçbir şey değişmedi” diyor, sadece blok zinciri teknolojisi ile kripto yerlileri ve oyuncular artık bu oyna ve kazan modellerinden oynayabilir, haiz olabilir ve potansiyel olarak para kazanabilir. Eldeki daha büyük sual, sürdürülebilir mi?

P2E oyunlarının paradigması ve duygu değişimi

P2E etrafındaki duyarlılık değişimi ve Crypto Unicorns’un buna iyi mi yaklaştığı ile ilgili olarak Beireschmitt, daha çok kullanıcı çekmek için gerçek zamanlı “beceri tabanlı oyun döngüleri” ile beraber “ekonomik ziraat simülasyonunun kombinasyonu kanalıyla sürdürülebilirliğe giden bir yol çizdiğini” söylemiş oldu. ekosistemine girer. Beireschmitt’e bakılırsa, bu oyun döngülerinin yalnızca bir şekil ve işleve haiz olması değil, bununla birlikte oyuncular için keyifli ve ilgi çekici olması da gerekiyor.

Bununla beraber, blok zinciri tabanlı oyunların hepimiz için olmadığını ve Crypto Unicorns’un hedef kitlesinin kripto yerlileriyle daha uyumlu bulunduğunu da kabul etti.

Beireschmitt’e bakılırsa, geliştiricilerin oynaması parasız oyunlarda harcama meydana getiren azınlık oyunculardan kıymet elde etmeyi en üst düzeye çıkardığı “parasız oyunlar için teşvik uyumu” eksikliği var. Bu eşitsizlik, Web3 oyununun, oyun içi öğeler, varlıklar ve beceriler söz mevzusu olduğunda oyuncuların yeni bir özerklik ve iyelik düzeyine erişmelerini sağlamış olduğu bir “paradigmada uyumsuzluk” yaratır.

Beireschmitt için, oyuncular en sevdikleri oyunu oynarken potansiyel olarak kazanabileceklerinden, oyna ve kazan modelini “zorlayıcı” meydana getiren şey budur. Beireschmitt, Web3 yalnızca oyuncuların menşeini ve sahipliğini sağlamakla kalmaz, bununla birlikte yönetişim modelleriyle, oyuncular ve katılımcılar artık “oyunun, ekosistemin ve IP’nin (fikri iyelik) yönünün mülkiyetini” alma yetkisine haizdir.

Oyun içi ekonomiler devam eden bir çalışmadır

Oyun içi ekonomilerin bir çok oyna ve kazan oyunu için bir yapışma noktası olduğu kanıtlanmıştır. Beireschmitt, oyun içi ekonomilerin uzun solukta sürdürülebilir olması için lüzumlu olan faktörleri tartışırken, destek olan bir faktörün eylemsiz ve etken oyuncular arasındaki dinamik bulunduğunu deklare etti. Eylemsiz oyuncular, oyunda kendilerini geliştirmek için etken oyunculara yatırım yapanlardır.

Sadece Beireschmitt, dinamiğin sürdürülebilir olması için “beceri tabanlı oyun döngüleri” ve “token havuzları” uygulanması icap ettiğini altını çizdi bundan dolayı bu, oyuncuyu ekonomiye ve ekosisteme geri döndürür. Beireschmitt’in belirttiği benzer biçimde, oyna ve kazan oyunlarının bir çok hala “gelişme aşamasından” “olgunlaşma aşamasına” geçişlerini sıralıyor, sadece “gelecek günlerde parlak gelecekler” olduğuna kesinlikle inanıyor!

Aron Biereschmitt ile münakaşa hakkında daha çok informasyon için NFT Steez’in tam bölümünü kulak verin. Hatırlatıcılarınızı ayarlayın ve iki haftada bir Cuma 12:00 ET’de gösterilen NFT Steez Twitter alanlarını ayarlayın!

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir