CryptoPunk Ethereum NFT’leri Taban Fiyatı, 5 Ayda İlk Kez Sıkılmış Maymunları Ters Çevirdi

Pazar sabahı kısa, parlak bir an için CryptoPunks, NFT Price Floor’a gore Mart ayından bu yana ilk kez ünlülerin imrendiği primatların taban fiyatı olan kıdemli NFT koleksiyonunun taban fiyatı Bored Ape Yacht Club’ı çevirdi.

Fotoğraf: NFT Fiyat Tabanı

Kısa ömürlü son atışta olduğu benzer biçimde, Bored Apes tüm yıl süresince etkili bir halde korudukları en üst sırayı hızla geri aldı. Gene de CryptoPunks, Bored Ape Yat Kulübü’nü Haziran ayından bu yana kapatıyor ve trend devam ederse, CryptoPunks yakında liderliği yeniden ele geçirebilir ve elinde tutabilir.

CryptoPunks, Kanadalı yazılım geliştiricileri Matt Hall ve Larva Labs’den John Watkinson tarafınca Haziran 2017’de oluşturuldu. Ethereum blok zincirindeki değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) toplanması, NFT çılgınlığını ateşleyerek, ERC-721 standardına şu şekilde esin verdi: Nisan 2021’de lansmanı meydana getirilen Bored Ape Yat Kulübü de dahil olmak suretiyle, peşinden gelen mühim koleksiyonlar.

Maymunlar, ünlülerin dikkatini hızla çekti ve mülkiyeti bir A Sıralaması statü sembolü haline getirdi. Yıl sonuna kadar, bir BAYC NFT’nin taban fiyatı CryptoPunks’ın taban fiyatının yerini aldı ve neredeyse 2022’nin tamamında tacı elinde tuttu. Ve Bored Apes tutarları, yaratıcı Yuga Labs olarak Nisan ayında 429.000 $ taban fiyatıyla üstün dereceli seviyelere ulaştı. Otherside metaverse’ini başlatmaya hazır.

Sonraki kripto kışının soğuğunda bile Madonna, bir tane satın alma mevzusunda “cehennem” bulunduğunu deklare etti.

Fotoğraf: NFT Fiyat Tabanı

Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs, Mart ayında CryptoPunks haklarını satın almış olduğu ve şimdi her iki koleksiyona da haiz olduğundan, çokça lanse edilen rekabet büyük seviyede simgesel.

Ek olarak, bu son değişim, yükselen CryptoPunks değerlerinin sonucu değil. Kripto ayı piyasası her şeyi alt üst etti. Hem Maymunlar hem de Punklar, NFT Fiyat Tabanına gore son 30 gün içinde hakkaten kıymet yitirdi. Maymunlar, USD cinsinden ölçüldüğünde, Punks için %16’ya karşılık %28 düşerek daha süratli kıymet kaybediyor.

Aslen, Apes taban fiyatı geçen hafta %33 düştü – dün 8 ayın en düşük seviyesine ulaştı – punklar için %24’e kıyasla.

Gene de CryptoPunks birazcık ivme kazanmıştır. Haziran ayında Yuga Labs, koleksiyonu denetlemesi için Christie’s’den Noah Davis’i işe aldı ve bu ayın başlarında ticari hakları CryptoPunks sahiplerine resmen devretti. Ek olarak, kripto çöküşü, bazı yatırımcıları CryptoPunks benzer biçimde daha yerleşik, “mavi çip” NFT’leri almaya teşvik etti.

CryptoPunks, Haziran sonunda sağlam bir taban fiyat artışı görmüş oldu, Bored Apes ise yalnız durağan(durgun) kaldı. Son birkaç hafta içinde, fark kapanmış oldu ve bu sabahki kısa değişime yol açtı.

Fotoğraf: NFT Fiyat Tabanı

İki dev NFT koleksiyonunun önümüzdeki birkaç hafta süresince listelerin başlangıcında yer almaya devam etmesi olası. Sadece kripto Twitter’ın bazı üyeleri, Bored Ape Yat Kulübü’nün Nisan ayındaki Otherside lansmanı ile zirveye ulaştığını öne sürerken, CryptoPunks’ın geleceği, geçmişleri ve kısa sürede fikri iyelik haklarının devri göz önüne alındığında artık daha iyi olabilir.

Bir süredir söylüyorum fakat Punks’ın Apes’i yeniden çevirmesi an meselesi.

Fazla mesai, 2 arasındaki farkın daha da büyüyeceğini tahmin ediyorum. Maymunlar uyuşturucu fakat Punks’ın uzun vadeli imo’larıyla rekabet etmek olanaksız.

Punklar sonsuza kadar. Koleksiyoncular için nihai kâse. 🍷🤌

— Renegademaster.eth 🫡 (@renegademasterr) 20 Ağustos 2022

Bu haftaki üstün dereceli düşük Bored Ape fiyatı ile ayrıca, bazı analistler BenDAO’dan alınan kredilerle satın alınan BAYC NFT’lerinin mecburi tasfiye potansiyeline işaret ediyor. Kısa bir süre aralığı içinde müzayedede 72 kadar Bored Apes satılabilir ve bu da fiyatlar üstünde daha çok aşağı yönlü baskı yaratır.

Gene de bazılarının beklediği ekonomik gösterge olmayabilir.

Serseriler maymunları tekrardan çevirdiğinde, boğa piyasası resmen tekrardan adım atar

— lolbro.eth (@terpynfts) 18 Temmuz 2022

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir