CryptoPunk NFT 56.000 bölüme bölünecek

Fungible olmayan jetonlar (NFT’ler), yatırımcılardan yüz milyonlarca dolar çeken en popüler projelerden bazılarıyla kripto para birimi alanının hayal enerjisini yakalamaya devam ediyor. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club benzer biçimde projeler, her bir NFT’nin averaj yatırımcı tarafınca erişilebilir olmaktan uzak olduğu, en kazançlı koleksiyonların münhasırlığını özetlemektedir.

Yeni bir kampanya, erişilebilirliği eski haline getirmek için mülkiyeti parçalara ayırarak daha geniş bir yatırımcı tabanına en kıymetli NFT’lerin bazılarında hisse vermeyi amaçlıyor. Kusama ve Polkadot ağlarında çalışan bir NFT altyapısı olan Unique Network, bir CryptoPunk’ın sahipliğini bir paylaşım için kaydolan 56.000’den fazla adrese bölecek.

Unique Network CEO’su Alexander Mitrovich’in bir açıklamasında açıklamış olduğu benzer biçimde, kampanya kullanıcılara son aşama silolu bir ortama katılma şansı sunuyor:

“Bu, beraber çalışabilirlik için coşku verici bir anı temsil ediyor. Cryptopunk #3042’yi parçalara ayırmamızla, erişilebilir, değiştirilebilir ve zincirler içinde ve maliyetin fazlaca altında paylaşılabilen yeni bir NFT çağını müjdeliyoruz.”

CryptoPunk #3042, Haziran 2022’de Unique Network tarafınca 46.95 Ether (ETH) (82.000 $) karşılığında kripto para piyasaları senelik en düşük seviyelere inerken satın alındı. NFT, CryptoPunks ekosistemdeki en hususi Ethereum tabanlı projelerden biri ve kripto sanatı ve NFT’ler için öncü hale ulaşmadan önce, Kasım 2018’de ilk olarak 16 dolara satılmıştı.

Unique Network’ün CryptoPunk #3042’yi satın alması, varlığı demokratikleştirmenin yanı sıra blok zinciri beraber çalışabilirliğini sergilemeyi amaçlıyordu. Firmanın Punks for the People kampanyasının bir parçasını oluşturan CryptoPunk’ın bir payına kaydolmanın hiçbir maliyeti yoktur.

İlgili: Tiffany & Co.’nun hususi NFT koleksiyonunu piyasaya sürmesinin peşinden CryptoPunks’ın işlem hacmi %1.847 arttı

İlginç bir halde, adresler ayrı ayrı iade edilebilir jetonlarıyla havadan indirildiğinde, Polkadot blok zincirindeki tek CryptoPunk’un sahibi, Ethereum’da çalışan 10.000 orijinal CryptoPunk’ın tamamından mühim seviyede daha çok olacaktır.

Unique Network bununla beraber amiral gemisi Substrapunk NFT’lerinden birinin sahipliğini de dağıtacak. CryptoPunks’tan esin alan Subtrapunks, Polkadot blok zincirinde basılan ilk NFT’lerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir