Curve Finance, site açıklarını çözer, kullanıcıları son sözleşmeleri iptal etmeye yönlendirir: Finance Redefined

Haftalık temel merkezi olmayan finans (DeFi) içgörü dozunuz olan Finance Redefined’e hoş geldiniz – size geçen haftadaki mühim gelişimleri sunmak için hazırlanmış bir haber bülteni.

Geçen hafta, yeni bir rapor RenBridge’in 540 milyon dolarlık çalıntı fonları aklamak için kullanıldığını gösterdiğinden, çapraz köprü protokolleri DeFi tartışmalarının merkezi haline geldi. Öte taraftan Curve Finance, site istismarını çözdü ve kullanıcıları son sözleşmeleri iptal etmeye yönlendirdi.

Londra merkezli bir blockchain şirketi olan Interlay, Polkadot üstünde interBTC (iBTC) adlı Bitcoin (BTC) tabanlı bir çapraz zincir köprüsü başlattı, DeFi platformu Oasis.app, yaptırım uygulanan adreslerin artık uygulamaya erişemeyeceğini söylüyor.

En iyi 100 DeFi jetonunun çoğunluğu, piyasanın geri kalanıyla beraber yükseliş momentumunda yeni bir artış görmüş oldu ve jetonların birçoğu haftalık grafiklerde çift haneli bir kazanç kaydetti.

Curve Finance, site açıklarını çözer, kullanıcıları son sözleşmeleri iptal etmeye yönlendirir

9 Ağustos’ta, otomatik piyasa yapıcı Curve Finance, Twitter’da kullanıcılarını sitesindeki bir istismar mevzusunda uyardı. Protokolün arkasındaki ekip, fena niyetli bir aktörün saldırısı benzer biçimde görünen probleminin hizmetin ad sunucusunu ve ön ucunu etkilediğini kaydetti.

Curve, Twitter vasıtasıyla, ayrı bir ürün olan borsasının, değişik bir alan adı sistemi (DNS) sağlayıcısı kullandığı için saldırıdan etkilenmediğini belirtti.

okumaya devam et

Çapraz zincirli köprü RenBridge, bilgisayar korsanlığı gelirlerine 540 milyon dolar yatırdı: Eliptik

Zincirler arası köprüler bu yıl birkaç saldırının hedefi oldu, sadece blockchain analitik sağlayıcısı Elliptic’ten gelen yeni veriler, birinin yasadışı elde edilmiş kripto varlıklarında yarım milyar dolardan fazla para aklamak için kullanıldığını iddia ediyor.

Yeni bir rapora nazaran, kripto köprüsü RenBridge, zincir atlama olarak malum bir süreçle 2020’den bu yana minimum 540 milyon dolarlık kabahat gelirinin aklanmasını kolaylaştırdı – bir kripto para birimini diğerine dönüştürmek ve onu birden fazla blok zincirinde taşımak.

okumaya devam et

Interlay, Polkadot’ta güvenilir BTC stabilcoin köprüsünü başlattı

Londra merkezli bir blockchain şirketi olan Interlay, Polkadot üstünde BTC tabanlı bir çapraz zincir köprüsü başlattı. InterBTC (iBTC) olarak adlandırılan köprü, diğerlerinin yanı sıra DeFi, zincirler arası transferler ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için mahalli olmayan blok zincirlerinde Bitcoin kullanımına izin veriyor.

interBTC, Interlay’e nazaran, Ethereum blok zincirindeki bir durağan(durgun) para olan MakerDAO’nun Dai (DAI) jetonunu çağrıştıran, merkezi olmayan bir aşırı teminatlı kasa ağı tarafınca güvence altına alınan BTC destekli bir stabilcoin olarak çalışır.

okumaya devam et

DeFi platformu Oasis, risk altındaki cüzdan adreslerini engelleyecek

11 Ağustos’taki yeni bir topluluk Discord gönderisine nazaran, DeFi platformu Oasis.app, yaptırım uygulanan adreslerin artık uygulamaya erişemeyeceğini söylüyor.

Hizmet koşullarında meydana getirilen değişikliğin bir sonucu olarak, yüksek riskli olarak işaretlenen cüzdanların, pozisyonları yönetmek yada para çekmek için Oasis.app’i kullanmaları yasaktır. Bunun yerine, bu şekilde bir kullanıcı kategorisi, fonların depolandığı yada başka bir hizmet bulmuş olduğu ilgili temel protokolle direkt etkileşime girmelidir.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin toplam kilitli değerinin geçen haftaya nazaran 5 milyar dolar artış kaydettiğini ve 68.94 milyar dolarlık bir kıymet kaydettiğini ortaya koyuyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, DeFi’nin piyasa değerine nazaran ilk 100 tokeninin yükseliş haftası geçirdiğini ve birkaç tokenin çift haneli kazançlar kaydettiğini gösteriyor.

Ankr (ANKR) geçen hafta %48 artış kaydederek ilk 100 içinde en oldukca kazanan oldu ve onu %20 artışla Avalanche (AVAX) izledi. Oasis Network (ROSE) %18 fiyat artışı görmüş oldu ve Chainlink (LINK) haftalık grafikte %16 artış kaydetti.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmeleriyle ilgili özetimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinamik olarak gelişen bu alanda daha çok öykü, içgörü ve eğitim için önümüzdeki Cuma bizlere katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir