CZ, Binance’in ‘Çin hükümetinin cebinde’ olduğu iddialarını yalan olduğunu beyan etti

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, şirketinin gizli saklı bir Çinli gizmen “Guangying”e ilişkin bulunduğunu ve bundan dolayı Çin hükümetine olan sadakatini borçlu bulunduğunu söylemiş oldu.

Bir blog yazısında CZ, 12 yaşlarındayken Çin’den ayrıldığını ve o zamandan beri Kanada’da vatandaşlığa geçtiğini deklare etti. Çin hükümeti önceki şirketi Bijie Tech’i çökerttikten sonrasında 2017’de Binance’i kurmaya devam ettiğini söylemiş oldu.

Etnik köken ‘Kızıl harf’ olmamalı

CZ, Binance’in 2017’de kurulmasından bu yana küresel olarak çeşitlendirilmiş bir ekip haline geldiğini söylemiş oldu; sadece, medyanın bazı bileşenleri onu hala bir “Çin şirketi” olarak yanlış tanıtıyor.

Etnik olarak Çinli çalışanlara haiz olmanın yada etnik olarak Çinli olmanın “gizlice” “Çin hükümetinin cebinde” olmakla eşit olmadığını da sözlerine ekledi.

CZ dedi ki:

“Binance hiçbir vakit Çin’e dahil edilmedi. Kültürel olarak da Çinli bir şirket benzer biçimde çalışmıyoruz. Birçok ülkede iştiraklerimiz var… Sadece Çin’de herhangi bir tüzel kişiliğimiz yok ve bu şekilde bir planımız da yok.”

Doğduğu yerin ve etnik kökeninin, yaşamının geri kalanında peşini bırakmayan bir “kızıl harf” olmaması icap ettiğini de sözlerine ekledi:

“İnsanlara kara çalma atma, yanlış iddialarda bulunma yada birinin ülkelerine olan sadakatini sorgulama özgürlüğü de vermemelidir.”

Guangying, Binance’in sahibi değil

Blog yazısı, eski bir Washington Post gazetecisinin Binance yöneticisini şu soruyla sorgulamasının peşinden yapılmış oldu:

“Guangying Chen kim?”

CZ, Guangying’in şirketteki rolüyle ilgili koşulları ele aldı. Guangying Chen, 2017 senesinde Binance’e arka ofis Yöneticisi olarak katılan bir Çin vatandaşıdır.

Chen, Bijie Tech’in yasal temsilcisi olarak hareket etmeyi kabul etti bu sebeple CZ benzer biçimde yabancılar ülke yasalarına bakılırsa Çin’de bir şirket kaydettiremezler.

Chen, adı Bijie Tech’in belgelerinde olduğundan gizli saklı bir Çin ajanı olarak internette rahatsız etme edildi. CZ dedi ki:

“Binance’i kötüleyenler, Guangying’in gizlice Bijie Tech’in ve hatta muhtemelen Binance’in sahibi olduğuna dair bir komplo teorisini yayma fırsatını kaçırdı.”

Ekledi:

“Guangying ‘Binance’in sahibi değil ve o gizli saklı bir Çin devlet ajanı değil’”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir