CZ, Binance’in Çinli bir şirket olduğu iddialarına cevap verdi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance’in Çin merkezli bir “suçlu varlık” bulunduğunu iddia eden eleştirmenlere ve komplo teorisyenlerine tepki gösterdi. [belongs] Çin hükümetinin cebinde.”

CZ’nin eleştirmenlere yanıtı, Binance vasıtasıyla 1 Eylül’de gösterilen bir blog gönderisinden geldi ve eski bir Washington Post gazetecisiyle Twitter’daki tartışmadan kaynaklanıyor ve ona sual soruyor; “Sen buradayken, Guangying Chen kim?”

Probleminin, kişisel arkadaşı ve Çin vatandaşı Guangying Chen’in Bijie Tech’in (2015’te kurduğu bir şirket) ve muhtemelen Binance’in gizli saklı sahibi bulunduğunu iddia eden bir komplo teorisine atıfta bulunduğunu deklare etti.

Sadece CZ, Chen’in bir arkadaşı vasıtasıyla tanıştığı bir meslektaşı bulunduğunu ve Bijie Tech’te “arka ofisi yönetmek” için tuttuğunu ve onu Binance’de yine işe almadan ilkin komplo teorisyenlerinin onu bir sır olarak bağladığını açıklıyor. Başlangıçta Çin’de kalan birkaç kişiden biri olduğu göz önüne alındığında, firmaların sahibi.

Scam Binance şeklinde internet sayfaları, Chen’in bir aşamada hem Bijie Tech hem de Binance hisselerinin %93’üne haiz bulunduğunu iddia ediyor. CZ, bu tür söylentilerin “bir rakibin anonim bir mikro site vasıtasıyla başlatmış olduğu eski bir kampanyadan” kaynaklandığını belirtti.

“Netice olarak, hem kendisi hem de ailesi medya ve çevrimiçi troller tarafınca hedef alındı ​​ve rahatsızlık edildi. Bunun yaşamı üstünde ne kadar negatif bir tesiri olacağını bilseydim, o vakit bu şekilde zararsız bir adım şeklinde görünen bir adım atmasını asla istemezdim ”dedi.

Çin bağlantıları

CZ ek olarak, şirketinin Çin ve hükümetiyle yakın bağları olduğu iddialarını şiddetle reddetti ve hatta Çinli yetkililerle bazı rahatsız edici kişisel ve işle ilgili deneyimlerini tartışacak kadar ileri gitti.

“Binance’in bugün karşı karşıya olduğu en büyük güçlük, bizim (ve öteki tüm offshore borsalarının) Çin’de bir kabahat örgütü olarak belirlenmiş olmamızdır. Hem de, batıdaki muhalefetimiz bizi bir ‘Çinli şirket’ olarak resmetmek için geriye doğru eğiliyor. ”

CZ, fena niyetli çıkarımların kendisinin ve öteki birkaç Binance çalışanının Çinli etnik kökene haiz olmasından kaynaklandığı ve Binance’i “hususi çıkarlar, medya ve hatta endüstrimizden nefret eden siyaset yapıcılar için kolay bir hedef haline getirmiş olduğu görüşünde. ”

“Çıkış, etnik olarak Çinli çalışanlarımız olduğu ve kim bilir etnik olarak Çinli olduğum için, gizlice Çin hükümetinin cebinde olduğumuzdur” dedi.

Bu yöndeki görüşler, Binance’i “Çin menşeli” olarak tanımlayan bir Fortune India makalesiyle 30 Ağustos şeklinde yakın bir zamanda medya tarafınca ifade edildi.[ed] Binance ve öteki Çin bağlantılı merkezi kripto borsalarının Hindistan’da hizmetlerini yasadışı yollarla özgürce işleterek Hindistan’ı “salgın ettiğini” iddia eden kripto borsası.

CZ, Binance’in Çin’e hiçbir vakit yasal olarak dahil edilmemesine ve kültürel olarak hiçbir vakit bir Çinli şirket şeklinde çalışmamasına karşın Çin’e sızmış anlatıların yayılmaya devam ettiğini söylemiş oldu.

CZ, Binance’in Fransa, İspanya, İtalya, BAE ve Bahreyn şeklinde bir takım ülkede yan kuruluşları bulunduğunu ve dünya genelinde bir ekibe haiz bulunduğunu sözlerine ekledi ve “Nereden gelirlerse getirsinler en iyi yeteneklerin peşinden koşarak büyüdük. ”

“Geçtiğimiz iki yılda, Avrupa ve Orta Doğu’ya genişledikçe ve daha üst düzey bir liderlik ekibi topladıkça, Binance’in yönetici ekibine artık Avrupalılar ve Amerikalılar daha çok hakim.

“Daha geniş çalışan tabanımız daha da küresel olarak dağıtılıyor. Bu gerçeklere karşın, bazı insanoğlu bizlere ‘Çinli şirket’ demekte ısrar ediyor” diye ekledi.

12 yaşlarında Çin’den Kanada’ya kaçan CZ, hemen sonra 2015 senesinde bir şirket oluşturmak için geri döndü, sadece hemen sonra Çin hükümeti tarafınca kapatıldı:

“Binance’den iki yıl ilkin, öteki borsalara hizmet olarak değişiklik platformları elde eden Bijie Tech adlı bir şirket kurdum. 30 müşterimiz var ve işler iyiydi […] Ne yazık ki, Mart 2017’de Çin hükümeti bu tür tüm borsaları kapattı. Müşterilerimizin tamamı batkı etti” dedi.

CZ, Temmuz 2017’de Binance’i başlatmak için birkaç eski Bijie Tech çalışanını getirdiğini söylemiş oldu, sadece Çin hükümeti altı hafta sonrasında kripto borsalarının Çin’de etkinlik göstermesine izin verilmediğini belirten bir muhtıra yayınlayarak onu yine etkili bir halde kapattı ve şunları ekledi:

“Arkasından platformumuzu Büyük Güvenlik Duvarı’nın arkasında engellediler. Bu aşamada çalışanlarımızın bir çok Çin’den ayrıldı. 2018’in sonlarında yalnızca azca sayıda satın alan hizmetleri temsilcisi kaldı.”

İlgili: Binance CEO’su, hakaret iddiasıyla Bloomberg yan kuruluşuna dava açtı

Binance, 2017 senesinde Cayman Adaları’na yasal olarak dahil edildi, sadece şu anda resmi bir merkezi yok.

Ekim ayı itibariyle Binance, tahmini 28,6 milyon kripto kullanıcısı biriktirerek onu dünyanın en büyük merkezi kripto borsası haline getirdi. Kasım 2021’de eski bir Binance yöneticisi, firmanın 300 milyon doların üstünde bir değere haiz bulunduğunu söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir