Daire, tüm Tornado Cash ETH adreslerini ‘kara listeye alıyor’ USDC’yi etkin bir halde donduruyor

Circle’ın USDC’si, ABD Gömü Bakanlığı’nın protokole karşı yaptırımında listelenen Tornado Cash’in haiz olduğu tüm Ethereum adreslerini “kara listeye aldı”.

USDC blok listeleri için blok zincirini kazıyan USDC Kara Sıralaması adlı bir Twitter botu, yaptırımın yayınlanmasından sonrasında Pazartesi gününe kadar birçok kez tweet atarken problemi altını çizdi.

USDC “Kara Sıralama Politikası”, bir adres “kara listeye alındığında”, “artık USDC alamayacağını ve bu adres tarafınca denetim edilen USDC’nin tamamının bloke edildiğini ve zincir üstünde aktarılamayacağını” belirtir. Bu yüzden, şu anda bir Tornado Cash adresinde tutulan herhangi bir USDC artık müddetsiz olarak dondurulmaktadır.

USDCBlacklist tarafınca tweetlenen adresler, ABD Hazinesi tarafınca gösterilen kayıttakilerle eşleşiyor. Ek olarak Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Semenov, yaptırımların peşinden Github hesabının da askıya alındığını deklare etti.

@GitHub hesabım azca ilkin askıya alındı ​​🤷

Açık kaynak kodu yazmak şimdi yasa dışı mı?

— Roman Semenov 🌪️ 🇺🇦 (@semenov_roman_) 8 Ağustos 2022

Haziran ayında, Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, USDC içinde “yasal olarak lüzumlu olduğumuzda” adresleri engellemek için bir “kara sıralama” işlevinin bulunduğunu doğruladı.

Tornado Cash’in emek verme kabiliyeti üstündeki tesiri hemen hemen bilinmiyor. Bununla beraber, akıllı sözleşmeleri inceledikten sonrasında, şu anda potansiyel olarak dondurulmuş olan Tornado Cash tarafınca tutulan ortalama 81.000 USDC var.

CryptoSlate, Tornado Cash ekibiyle açık kontakt kanallarına haiz, sadece gün süresince taleplere hemen hemen cevap vermediler. Bu yazı, kullanıma sunuldukça daha çok data ile güncellenecektir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir