Damien Hirst NFT Sahipleri, Koleksiyonun Yarısı Yanarken Bölündü

Mühim Çıkarımlar

Damien Hirst’ün The Currency NFT koleksiyonu için son teslim zamanı bugün sonlandı. NFT’lerin yarısından birazcık fazlası yakıldı ve dijital parçalar fizyolojik eşdeğerlerinden birazcık daha azca bulunmuş oldu. Hirst’ün koleksiyonunu çevreleyen vızıltılara karşın, NFT alanı, uzun soluklu kripto piyasası çöküşü sebebiyle acı çekmeye devam ediyor.

Bu makaleyi paylaş

5.142 NFT, fizyolojik resimlerle değiştirildi ve kalan dijital parçaları fizyolojik muadillerinden daha kıt hale getirdi.

Damien Hirst’ün Art Burning Son Zamanı Kapanıyor

Damien Hirst fanatikleri, fizyolojik sanatın dijital sanattan daha kıymetli olup olmadığı mevzusunda ikiye bölünmüş görünüyor.

Efsanevi sanatçının ilk NFT koleksiyonu için yanan son tarih bugün, sahiplerinin yarısından birazcık fazlasının dijital koleksiyonlarını karşılık gelen bir fizyolojik sanat eseri için kullanmayı seçmesiyle sonlandı. Koleksiyondan 5.142 NFT, fizyolojik çalışmalarla değiştirildi ve 4.858 NFT kaldı.

Damien Hirst’ten “Sokakta yürü” (Kaynak: The Currency/HENI)

The Currency adlı 10.000 parçalık koleksiyon, NFT pazarındaki patlamanın ortasında Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü. 2016 senesinde oluşturulan ve hemen sonra Palm blok zincirinde basılan koleksiyon, Hirst’ün öncülük etmiş olduğu ikonik polkadot stiline gönderme yapıyor. Hirst, benzersiz bir bükülme ile dijital sanat alanına ilk adımını atmayı seçti: NFT’lerden birini satın alan hepimiz, eşdeğer bir fizyolojik parça karşılığında jetonlarını yakmayı seçebilirdi. Tersine, toplayıcı NFT’lerini tutarsa, fizyolojik emek harcama yok edilir.

The Currency’in tanıtım kopyasında “Para Birimi sanatın ve para biriminin sınırlarını araştırıyor – sanat değişip bir para birimi haline ulaştığında ve para birimi sanat haline ulaştığında” dedi. Koleksiyon, 2.000 $ giriş fiyatıyla satışa çıktı; bugün NFT’ler ikincil piyasada ortalama 7.500$’a eşdeğer değerdedir (Hirst ek olarak koleksiyoncuları Drake’in Kasım ayındaki Sertifikalı Sevgilisi kapağı için yapmış olduğu sanat eserine dayanan bir Şükran Günü hava damlası ile ödüllendirdi).

Koleksiyon, fizyolojik sanatın dijital sanata karşı kıymetini belirlemeye çalışsa da, yakma vakasının sonucu, hala niş NFT pazarındaki Hirst koleksiyonerlerinin büyük seviyede kararsız bulunduğunu gösteriyor.

NFT Pazarı Darbe Aldı

Hirst’ün The Currency’i bugün NFT’nin konuşmasıyken, daha geniş pazar alanı, kriptonun uzun bir kış dönemine dayanması sebebiyle aylardır söylemiş oldu. OpenSea benzer biçimde pazar yerlerindeki işlem hacimleri, uzaya olan güvenin azalması ve makroekonomik korkuların sürmesi sebebiyle 12 ayın en düşük seviyelerine düşerken, birçok üst düzey koleksiyonun taban tutarları Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde değiştirilebilir kripto varlıklarının yanı sıra tüm zamanların en yüksek seviyelerine geriledi. . 2021 NFT boğa koşusunun çıkış yıldızı olan Bored Ape Yacht Club, Mayıs ayında 436.000 $ taban fiyatını aştı; bugün en ucuzu 127.000 dolara yaklaşıyor (Bir maymunun taban fiyatı 156 ETH’den 86 ETH’ye düştü, sadece ETH dolar bazında da düştü).

Damien Hirst dünyanın en meşhur sanatçılarından biridir. Muhtemelen en iyi 1990’larda, formaldehit dolu bir tankta 4 metre uzunluğunda bir kaplan köpekbalığı içeren “Yaşayan Birinin Zihninde Ölümün Fizyolojik İmkansızlığı” da dahil olmak suretiyle ölü hayvanları sakınan çeşitli çalışmalarıyla tanınır. The Currency ve bununla ilişkili airdrop’u bu senenin başlarında The Empresses adlı yeni bir koleksiyonla takip ederek 2021’de pazar patlamasından bu yana NFT’leri benimsedi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı, bazı Otherside NFT’lerine, ETH’ye ve öteki birkaç değiştirilebilir ve değiştirilemez kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir