Dapper Labs, AB Yaptırımlarını Göstererek Rus Hesaplarını Kısıtlamalarla Vurdu

Dapper Labs, bu hafta yapmış olduğu açıklamada, Rus hesaplarının ödeme hizmetlerini kullanmasını kısıtladığını söylemiş oldu.

Karar, Perşembe günü Avrupa Birliği tarafınca Rusya ve Rus vatandaşlarını hedef alan yaptırımların peşinden alındı. NFT koleksiyonlarında uzman olan Dapper, AB düzenlemelerine doğal olarak olan ödeme işleme ve depolanmış kıymet ortağı tarafınca harekete geçmeye yönlendirildiğini söylemiş oldu.

Dapper bir basın açıklamasında, “Artık Rusya ile bağlantısı olan hesaplara herhangi bir değerde kripto varlık cüzdanı, hesap yada gizleme hizmetleri sağlamak yasaktır” dedi. “Sadece Dapper hesapları kapatmadı.”

Kısmi askıya alma işleminden etkilenen kullanıcılar, UFC Strike, NBA Top Shot ve NFL All Day şeklinde platformlarda dijital koleksiyon ürünleri satın alamaz, satamaz yada armağan edemez. Ek olarak Dapper hesaplarından para çekemezler yada mevcut bakiyelerle alışveriş yapamazlar.

Sadece, Rus bağlantılı hesapların kullanıcıları, satın aldıkları NFT’lere erişmeye ve bu tarz şeyleri görüntülemeye devam edebilecekler. Şirket, etkilenen kullananların varlıklarını satamasalar bile sahipliğini sürdüreceklerini altını çizdi.

Dapper, “Bu yeni düzenlemeden bağımsız olarak, etkilenen bir kullanıcı tarafınca daha ilkin satın alınan herhangi bir NFT, o kullanıcıya ilişik olmaya devam ediyor” dedi. “Haiz olduğunuz tüm Anlamış olur ve her türlü Şık Bakiye sizin mülkünüz olmaya devam ediyor.”

Dapper, büyük Amerikan spor ligleriyle anlaşmalar imzalarken, Khabib Nurmagomedov şeklinde UFC’ye katılan Rus savaşçılarla ilgili koleksiyonların satışını da sağlamış oldu. UFC Strike’da satılan en yüksek taban fiyatına haiz NFT, Nurmagomedov’un 3.700 $’lık başlangıç ​​fiyatıyla kazanılmış olduğu zaferlerden birini gösteriyor.

Dapper, Decrypt’ten gelen yorum taleplerine cevap vermedi.

AB, Nisan ayında kurulan kripto üstündeki önceki kısıtlamalardan bir artışı temsil ediyor. AB’den meydana getirilen bir basın açıklamasına gore, daha ilkin 10.000 € ile sınırlanan bir cüzdanın değerine bakılmaksızın hizmetleri yasaklayarak “kripto varlıklar üstündeki mevcut yasaklar sıkılaştırıldı”.

CoinGecko’ya gore Rusya, bu hafta kripto işlemlerini kısıtlamak için adımlar attı ve hacim olarak dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan OKX’i kara listeye aldı.

Yeni AB yaptırımlarının bir sonucu olarak daha çok web3 şirketinin kısıtlamalara uyması muhtemeldir. Bu, genel olarak sansüre dirençli bir toplulukla düzenleyici uyumun ağırlığını dengelediklerinden, işletmeleri ilerleme mevzusunda potansiyel olarak zor bir duruma sokabilir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir