Dapper Labs ve İspanyol Futbol Ligi Laliga Unutulmaz Anları Başlattı NFT Platformu Laliga Golazos – Blockchain Bitcoin Haberleri

İspanya’nın önde gelen futbol ligi organizasyonu Laliga, unutulmaz bir an olan NFT (fungilemeyen token) platformu Laliga Golazos’un lansman tarihini duyurdu. Dapper Labs ile ortaklaşa oluşturulan platform, kullananların 2005’ten günümüze en unutulmaz gollerin videolarını içeren NFT’leri satın almalarına olanak tanıyacak.

İspanyol Laliga Lansmanı

İspanya’nın önde gelen futbol ligi Laliga, dijital koleksiyon hayatına giriyor. Şirket kısa süre ilkin kendi NFT platformu Laliga Golazos’un lansmanını duyurdu. NBA Top Shots geliştiricisi Dapper Labs ile ortaklaşa başlatılan hizmet, taraftarları İspanyol futbolunun en ikonik anlarından bazılarıyla buluşturmayı amaçlıyor.

Laliga Golazos, 2005’ten günümüze ligin en görkemli anlarının ve maçlarının videolarını sunmayı hedefliyor. Golazos adı, lig tarihindeki en iyi gol anlarına atıfta bulunan, İspanyolca gol anlamına gelen “gol” kelimesinden gelir. Bu NFT’ler, kullananların resmi play-by-play anlatımını dinleyerek bazı oyunların çeşitli açılarını görmelerine olanak tanır.

Bir basın açıklamasına bakılırsa, anlamış olur “mükemmel top sürme ve beceriler, muhteşem asistler, inanılmaz kurtarışlar, mükemmel müdafa eylemleri ve dünya genelinde milyonlarca taraftarın kutladığı golleri” içerecek. Bu anların her biri, öbürlerinden daha azca ihraç gören daha ender anlamış olur ile bir nadirlik derecesine haiz olacak ve bu tür bir uygulama için optimize edilmiş olduğu söylenen Flow blok zincirinin üstünde yayınlanacak.

Dapper Labs için Laliga Golazos’un genel müdürü Jorge Urrutia del Pozo, yeni platform hakkında şunları söylemiş oldu:

Laliga Golazos, taraftarların Laliga tarihinin bir parçasına haiz olmalarını ve fandomları için onları tanıyan ve ödüllendiren yepyeni bir tür futbol topluluğuna katılmalarını sağlayacak.

Platform şu anda kapalı beta aşamasında ve ilk NFT düşüşünü 27 Ekim’de başlatması umut ediliyor.

Laliga’nın Dijital Yaklaşımı

Bu, Laliga’nın şu anda işinin hedef kitlesini çoğaltmak ve ligdeki yeni nesillerin ilgisini uyandırmak için geliştirmekte olduğu bir takım ürün lansmanı ve ortaklığının en sonuncusu.

Bu ayın başlarında şirket, Web3 ve metaverse alanlarında dijital ürünler oluşturmak için Arjantinli bir yazılım şirketi olan Globant ile bir ortaklık duyurdu. Ek olarak şirket, Ethereum tabanlı metaverse platformunun bir parselinde çeşitli deneyimler sunmak için IP’sini (fikri iyelik) Decentraland’a dahil etmek suretiyle lisansladı.

Laliga Golazos NFT platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, rarrarorro / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir