Dappradar’ın 3. Çeyrek Sanayi Raporu, Kripto Ekonomisini ve Iştirakçilerin ‘Ayı Piyasasından Kurtulduğunu’ Gösteriyor – Bitcoin Haberleri

Dappradar’ın 2022’nin üçüncü çeyreğini kapsayan son kripto endüstrisi raporuna nazaran, kripto ekonomisi ve katılımcıları “ayı piyasasını geride bırakıyor”. Bununla beraber, bu günlerde bir takım makroekonomik vaka kripto pazarını etkiledi ve Dappradar araştırmacıları şu anda “geleneksel finansal piyasalarda genel bir iyileşme olmadan dünya genelinde bir kripto para birimi genişlemesini öngörmenin olanaksız bulunduğunu” söylüyor.

Dappradar Raporu, Kripto Ekonomisinin Yavaş Fakat İstikrarlı İyileşmesini Vurguluyor

Kripto endüstrisi hala kripto kışı ile uğraşıyor ve Dappradar’ın son olarak raporu, piyasaların ve iştirakçilerin fırtınadan geçtiğini gösteriyor. Mesela, Terra çöküşünün peşinden merkezi olmayan finans (defi) ve merkezi olmayan uygulama (dapp) sektörü ağır kayıplar alarak konsolide oldu.

Dappradar’ın raporu, bitcoin (BTC) ve ethereum’un (ETH) Haziran ayının sonundan bu yana kabaca aynı fiyatta kaldığını, sadece önde gelen iki kripto varlığının hisse senedi piyasaları ile yüksek bir korelasyona haiz bulunduğunu gösteriyor.

Dappradar’ın araştırmacısı Sara Gherghelas, “3. çeyrekte, BTC ile S&P 500 arasındaki korelasyon arttı ve yatırımcıların kriptoları hala riskli hisse senetleriyle aynı kategoride gördüğünü gösteriyor” dedi.

Dahası, Ethereum’un The Merge vasıtasıyla iş kanıtından hisse kanıtına geçişi tutarları artırırken, kripto pazarları “vakadan sonrasında soğudu”. Ek olarak, Dappradar’dan Gherghelas, Birleştirmenin teknik bir başarı bulunduğunu söylerken, ikinci katman (L2) işlemlerinde %36’lık bir düşüş kaydedildi.

Genel kripto piyasası performansına karşın, değişen teknolojinin benimsenmesi mühim bir artış görmüş oldu. Dappradar’ın 3. Çeyrek raporunda, “Temmuz ayında, Polygon ve Nothing şirketi Web3’e özgü bir akıllı telefon oluşturmak için bir ortaklık duyurdu; Disney, Ticketmaster, Mastercard ve Starbucks, Web3 stratejilerinin bir parçası olarak NFT’lerin entegrasyonunu duyuran son olarak önder markalar oldular.” öteki notlar.

Dappradar araştırmacılarına nazaran, 2022’nin üçüncü çeyreğinde 428,71 milyon dolar zarar kaydedildi. Dappradar, kayıpların çoğunun Nomad Bridge’den çalındığını ve köprüden 190 milyon dolar çekildiğini açıklıyor.

Dappradar’ın araştırmacıları, “Pozitif bir kayda nazaran, bu rakamlar, bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların 1.155.334.775 dolar çaldırmış olduğu 2021’in üçüncü çeyreğine kıyasla %62,9’luk bir düşüşe işaret ediyor” diye ekliyor. Emek harcama, son çeyrekte genel olarak defi ekosisteminin gelişme gösterdiğini belirtiyor.

“Bir tüm olarak Defi, TVL’de %2,9’luk bir gelişme ile toparlanma emareleri gösterdi [total value locked] Q2’den,” Dappradar’ın emek verme notları. “Ethereum, ikinci çeyreğe nazaran %3.17 büyümeyle 48 milyar dolar ile %69’a yükselen hakimiyeti ile en baskın zincir olmaya devam ediyor.”

Defi ekosistemi ve bir tüm olarak kripto ekonomisi üçüncü çeyrekte düşüşler yaşarken, takas edilemeyen token piyasaları da tecim hacmi aktivitesinde düşüş kaydetti. Dappradar’ın araştırması, NFT tecim hacminin %67 düştüğünü, sadece NFT satış hacminin 2. çeyreğe nazaran %8.3 arttığını gösteriyor.

Dappradar’ın araştırma raporunda, “Satışlardaki artış, NFT işinin büyük talep görmeye devam ettiğini gösterirken, işlem hacmindeki genel düşüşün kripto para birimi değerlerindeki düşüşe atfedilebileceğini gösteriyor.”

Dappradar’ın raporu, küresel ekonominin “aşırı zorluklarla” uğraştığı ve bazı insanların görüşlerine nazaran gelgitlerin daha da kötüleşebileceği sonucuna varıyor. Araştırmacılar, “krizin başlangıç ​​aşamasında olmamızın” mümkün bulunduğunu sadece gelgitler tersine döndüğünde, sonunda bir yükseliş dalgasının gerçekleşeceğini belirtiyorlar.

Dappradar raporunun kapanış açıklamaları, “Kuşkusuz, bir boğa koşusu daha gerçekleşecek ve bu evvelkinden oldukca daha kuvvetli olabilir” dedi. “Piyasa her güçlük yaşadığında, sonunda güçleniyor ve girişimlerin kalitesi artıyor.”

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin, BTC, kripto ekonomisi, Kripto para birimleri, kripto para değerleri, dappradar, dappradar.com, dApps, merkezi olmayan uygulamalar, merkezi olmayan finans, DeFi, Talep, ETH, Ethereum, nft, NFTs, Non-fungible Token, q3, rapor, Araştırmacılar, S&P 500 korelasyon, Sara Gherghelas, emek verme, Birleşme, İşlem Hacmi

Dappradar’ın Q3 Industry raporu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Dappradar’ın 3. Çeyrek Sektör Raporu ile Görseller

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir