DC Başsavcısı Milyarder Michael Saylor’a ve Mikrostratejiye Vergi Dolandırıcılığı İddiasıyla Dava Açtı – 100 Milyon Dolar İstiyor – Vergiler Bitcoin Haberleri

Columbia Bölgesi Başsavcısı, Microstrategy’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor’a vergi kaçakçılığı sebebiyle dava açtı. Davalar, Microstrategy’yi “yasal olarak borçlu olduğu vergilerden kaçmasına yardım etmek için komplo kurduğunu” iddia eden bir sanık olarak adlandırıyor. Hem Saylor hem de Mikrostrateji yalan olduğunu beyan etti. Başsavcı, ödenmemiş vergi ve cezalar için 100 milyon dolardan fazla para istiyor.

Columbia Bölgesi Milyarder Michael Saylor ve Mikrostratejiye Dava Açtı

Columbia Bölgesi Başsavcılığı (OAG) Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, Başsavcı Karl A. Racine’nin Microstrategy’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael J. Saylor’a “vergi dolandırıcılığı davası” açtığını duyurdu. Ek olarak davalar, Nasdaq sıralamasında yer edinen yazılım şirketini “yasal olarak borçlu olduğu vergilerden kaçmasına destek olmak için komplo kurduğunu” iddia eden bir sanık olarak adlandırıyor.

Duyuru, Saylor’un on yıldan fazla bir süredir Columbia Bölgesi’nde ikamet ettiğini, sadece yüz milyonlarca dolar kazanmasına karşın hiçbir süre DC gelir vergisi ödemediğini iddia ediyor.

Duyuruda, bu, Bölge’nin kısa sürede kabul edilen Yanlış İddialar Yasası kapsamında getirilen ve ihbarcıları DC sakinleri hakkında ikametgahlarını yanlış tanıtarak Bölge’nin vergi yasalarından kaçan detayları bildirmeye teşvik eden ilk argümandır.

Muhbirler, geçen yıl Nisan ayında Saylor’a milyarder bitcoin boğasının Bölgeyi dolandırdığını ve 2014’ten 2020’ye kadar yasal olarak borçlu olduğu gelir vergilerini ödemediğini iddia ederek bir dava açtı. OAG bildirimi, Saylor’a karşı vergi sahtekarlığını bağımsız olarak araştırdıktan sonrasında şunu ekliyor: başsavcılık ihbarcının iddiasına müdahale etti ve hem Saylor’a hem de yazılım şirketine karşı kendi şikayetini sundu.

DC başsavcısına gore:

Süit, Saylor’un, aslına bakarsak Bölge’de ikamet ederken, kişisel gelir vergisi olmayan bir eyalet olan Florida’da yaşamış olduğu yanılsamasını yaratmak için detaylı bir plan yaptığını iddia ediyor.

Başsavcı Racine ek olarak Saylor’un 2005’ten beri Bölge’nin Georgetown mahallesindeki evi olarak adlandırdığını ve Microstrategy kurucusunun Georgetown sahilinde 7.000 metrekarelik bir çatı katında yaşadığını ve Lüks yatlarından minimum ikisini Bölge’ye demirlediğini belirtti. uzun süreler için.

Bölgenin davası, Saylor’un Florida yada Virginia’da ikamet ettiğini iddia ederek 25 milyon dolardan fazla DC gelir vergisi ödemekten kaçındığını iddia ediyor, Başsavcı Racine şu sonuca varıyor:

Bu strateji ile OAG, hem Saylor hem de Microgy’den ödenmemiş gelir vergilerini ve toplam 100 milyon dolardan fazla olabilecek cezaları geri almaya çalışıyor.

Michael Saylor ve Microstrategy, DC Başsavcısının İddialarına Cevap Verdi

Saylor, kendisine karşı tepki olarak Virginia Business’a şunları söylemiş oldu: “On yıl ilkin Miami Beach’te zamanı bir ev satın aldım ve evimi Virginia’dan oraya taşıdım. Microstrategy Virginia merkezli olmasına karşın, Florida yaşadığım, oy kullandığım ve jüri görevi için rapor verdiğim yer ve kişisel ve aile hayatımın merkezinde içeriyor.” Detaylandırdı:

Columbia Bölgesi’nin tutumuna saygıyla karşı çıkıyorum ve mahkemelerde adil bir karar verilmesini dört gözle umuyorum.

Mikrostrateji ek olarak yayına şunları söylemiş oldu: “Dava, Saylor’un dahil olduğu kişisel bir vergi meselesidir. Şirket, günlük işlerinden görevli değildi ve bireysel vergi sorumluluklarını denetlemedi. Şirket, kişisel vergi sorumluluklarının yerine getirilmesinde Bay Saylor ile de ortaklaşa iş yapmadı. Columbia Bölgesi’nin şirkete karşı iddiaları yanlıştır ve bu aşırı erişime karşı agresif bir halde savunacağız.”

Sesli bir bitcoin savunucusu olan Saylor, firmanın bitcoin stratejisine odaklanmak için geçen ay Microstrategy CEO’su olarak görevinden ayrıldı. Yazılım şirketi şu anda ortalama 129.699 BTC’ye haiz ve bitcoin başına averaj 30.664 $’lık bir satın alma fiyatıyla, ücretler ve harcamalar hariç tutuldu.

Columbia Bölgesi’nin, Michael Saylor ve şirketine vergi kaçakçılığı sebebiyle açmış olduğu davada 100 milyon dolardan fazla para istemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir