DeBridge Ekibi Ihtimaller içinde Lazarus Group Siber Saldırısını Göz Önüne Aldı

Mühim Çıkarımlar

Kurucu ortak Alex Smirnov’a bakılırsa DeBridge Finance dün bir siber saldırıyı savuşturdu. Modus operandi, hücum girişiminin arkasındaki varlığın Şimal Kore korsan sendikası Lazarus Group olabileceğini öne sürüyor. Lazarus Group, Axie Infinity’nin 550 milyon dolarlık Ronin köprü hackinden görevli kabahat örgütüdür.

Bu makaleyi paylaş

Şimal Koreli bilgisayar korsanlığı sendikası Lazarus Group’un dün deBridge Finance’e meydana getirilen başarısız bir siber saldırının arkasında olduğu düşünülüyor.

Yakın davet

Şüpheli bir bilgisayar korsanlığı girişimi önlendi.

DeBridge Finance’in kurucu ortağı Alex Smirnov bugün Twitter’da, protokol ekibinin Şimal Kore korsan sendikası Lazarus Group tarafınca tasarlanmış olabilecek bir siber hücum girişimine maruz kaldığını bildirdi.

Smirnov’a bakılırsa, deBridge ekibinin birkaç üyesi dün “Yeni Maaş Ayarlamaları” başlıklı PDF’lerin eklendiği e-postalar aldı. Dosyayı indirmek ve parola bilgilerini göndermek, etkilenen bilgisayarlarda veri toplayan bir virüsü özgür bırakırdı ve virüs hemen sonra toplanan verileri bir “saldırgan komuta merkezine” iletirdi.

Smirnov, önceki siber saldırılarda Lazarus Group bilgisayar korsanları tarafınca “Yeni Maaş Düzenlemeleri” adlı PDF başlıklarının kullanıldığını iddia ediyor; ek olarak, kampanyanın “yaygın” olduğuna inanarak, Web3’teki tüm ekipleri benzer saldırılara karşı tetikte olmaya devam etmeleri mevzusunda uyardı. Smirnov, deBridge protokolünün siber hücum girişiminden etkilenmediğini söylemiş oldu.

Lazarus Group, Mart ayında kripto tarihinin en büyük hack’i olan Axie Infinity’nin Ronin köprüsünü 550 milyon dolara sömürmekle ünlendi. DeFiance Capital’in kurucusu Arthur Cheong’a bakılırsa, Lazarus Group, şu anda kripto alanını hedef alan, devlet destekli oldukca sayıda Şimal Kore hack sendikasından yalnız biri; Cheong, sektördeki “önde gelen tüm kuruluşların” risk altında olduğuna inanıyor. Siber güvenlik şirketi Kaspersky, BlueNoroff adlı başka bir grubun kripto girişimlerini hedeflediğini iddia ederek Cheong’un uyarılarını yineledi.

Şimal Koreli bilgisayar korsanlığı grupları, ekonominin öteki sektörlerine yönelik fidye yazılımı saldırılarında kripto para birimlerini de kullandı. Geçen ay ABD Hakkaniyet Bakanlığı, sunucularına tekrardan erişim sağlamak için iki ABD hastanesini Bitcoin ile fidye göndermeye zorlayan Şimal Koreli bilgisayar korsanlarından 500.000 dolar geri aldı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH ve öteki birkaç kripto para birimini elinde tutuyordu.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir