Decentraland anlaşmazlığı, sanal dünya platformunun hayalet bir kasaba bulunduğunu iddia ediyor

6 Ekim’de gösterilen bir CryptoSlate makalesine cevap olarak Decentraland, sanal dünya platformunun hayalet bir kasaba olduğu iddiasına itiraz etti.

DappRadar verileri sorgulandı

İddialar DappRadar’dan alınan verilere dayanılarak yapılmış oldu ve Decentraland’in “30 Günlük Etken Kullanıcıya (DAU) haiz bulunduğunu” yazan Cyber ​​Samurai CEO’su @0x_shake tarafınca tweetlendi. Ek olarak, düşük DAU sayısının 1,2 milyar dolarlık piyasa kıymeti olan bir projeyle tutarsız bulunduğunu belirtti.

DappRadar verileri başına DAU’ların, platformdaki akıllı sözleşmelerle etkileşime giren günlük kullanıcı sayısını ifade etmiş olduğu ve bunun gerçek günlük etken kullanıcı sayısından daha düşük olabileceği kaydedildi.

Orijinal yazının yayınlanmasından bu yana DappRadar, Decentraland veri sayfasını askıya aldı.

Kaynak: DappRadar.com

CryptoSlate, veri toplama süreciyle ilgili yorumları için DappRadar’a ulaştı. Sadece gösterim saatinden ilkin bir cevap alınmadı.

Rakamlar, 8 Temmuz’dan bu yana ortalama günlük averaj 600 kullanıcının Decentraland akıllı sözleşmeleriyle etkileşime girdiğini gösteren ikincil bir kaynakla çapraz referanslandı – DappRadar başına verilerden mühim seviyede daha yüksek, sadece gene de nispeten düşük.

Decentraland, bir etkinlik ölçüsü olarak etken kullanıcıları tercih ediyor

Bir Decentraland temsilcisi, platform etkinliğini ölçmek için daha temsili bir rakamın akıllı sözleşmelerle etkileşime giren sayılar değil, benzersiz ziyaretçi sayısı bulunduğunu belirterek CryptoSlate ile iletişime geçti.

dcl-metrics.com’da alternatif bir veri deposu elde eden temsilci, son haftalarda tekil ziyaretçi sayısının birçok kez 10.000’i aştığını gördüğünü de sözlerine ekledi. Bu metriğin cüzdanı olan ve olmayanları kapsadığına dikkat çekildi.

Aşağıdaki grafik, son üç ayda beş kez 10.000’i aşan benzersiz ziyaretçileri göstermektedir. 6 Ekim’deki tekil ziyaretçi sayısı 7.871 ve günlük averaj 8.590’dır.

Kaynak: dcl-metrics.com

Benzer şekilde son üç ayda günlük ziyaret edilen parsel sayısı da averaj 5.651’dir. Parsel, Decentraland sanal dünyasındaki bir arsayı ifade eder.

Kaynaklar: dcl-metrics.com

Tekil ziyaretçilerin aksine, ziyaret edilen parseller, son üç ayda ortalama bir takım daha yüksek düşüşle beraber bir yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da ziyaretçilerin keşfetmek için süre ayırdığını gösteriyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir