DeFi protokolü, Rari Fuse hackinden aylar sonrasında kapanıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Babylon Finance, Rari Fuse istismarının niçin olduğu negatif ivmeden aylarca kurtulmaya çalıştıktan sonrasında nihayet kapanacağını duyurdu.

Kurucu Ramon Recuero yapmış olduğu açıklamada, ekiplerinin hack’ün niçin olduğu domino etkisine dayanma çabalarına karşın platformun aşılmaz bir negatif çizgi yaşadığını deklare etti. Recuero’ya bakılırsa, protokol hack’te 3.4 milyon dolar yitirdi. Bunu takiben, platform içinde kilitlenen toplam kıymet 30 milyon dolardan 4 milyon dolara çıktı. Recuero, işleri daha da kötüleştirmek için, Fuse havuzunun terk edildiğini ve 10 milyon dolarlık kredi piyasasını çıkardığını kaydetti.

Daha geniş kripto pazarındaki düşüş hissi durumu da yaralarına tuz ekledi. DeFi protokolünün kurucusu, problemler ortaya çıktıkça Babylon Finance’in mahalli kripto tokeni BABL’nin de 20 dolardan 6 dolara çıktığını ve ekip için aylarca devam eden pisti kaybettiğini söylemiş oldu.

Bunların haricinde kurucu, BABL’yi güvence olarak kullanmanın olanaksız hale geldiği finansman seçeneklerini deklare etti. Buna ek olarak, düşük fiyatı sebebiyle token kullanarak para toplama seçeneği uygun değildi. Şu tweeti attı:

4/ Son birkaç aydır ekip, önceki TVL büyümemize geri dönmenin yollarını bulmak için maaş almadan çalışıyor.

İş modelimize ve ücretlerimize dayanarak Babylon’un kendi kendine sürdürülebilir hale gelmesi için TVL’de 50 milyona erişmesi gerekiyordu.

Oraya ulaşamadık.

— Ramon Recuero | (@ramonrecuero) 31 Ağustos 2022

Kurucu ek olarak, çekirdek ekibinin son bir eylemi olarak, hazinelerinin kalan tüm varlıklarının 6 Eylül’den itibaren BABL ve hBABL sahiplerine dağıtılacağını söylemiş oldu. yatırımsız.

Duyurudan sonrasında, BABL fiyatı %99 düşerek token başına 0,23 dolarla tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Yazma esnasında, jeton 0,44 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Beyaz şapka: Çalınan Nomad fonlarının çoğunu iade ettim ve bu aptal NFT’yi aldım

Mayıs ayında saldırganlar Rari Capital’in Fuse Platformundan ortalama 80 milyon dolar değerinde varlık çaldı. Bu süre zarfında DeFi protokolü, istismarcılara 10 milyon dolarlık bir ödül ödülü teklif etti ve onlardan çalınan fonları iade etmelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir