DeFi Token’ı Güçlendiren Ethereum Staker Lido Finansı %18 Arttı

Popüler Ethereum staking platformu Lido Finance’in arkasındaki mahalli token, son 24 saat içinde %18’den fazla arttı.

CoinMarketCap verilerine nazaran, ortalama 860 milyon dolarlık piyasa kıymeti ile 62. en büyük token olan LDO, şimdi 2.75 dolardan el değiştiriyor.

Bugünkü yükseliş fiyat hareketinin başlıca sebeplerinden biri, muhtemelen Perşembe sabahı erken saatlerde nihai kontrol birleştirmesinin başarıyla tamamlanmasıdır. Adını Ethereum kontrol ağı Goerli’den alan Goerli birleştirmesi, 19 Eylül’de beklenen ana ağ birleştirmesinden önceki son testtir.

Birleştirme vakası, şu anda bir iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması üstünde çalışan Ethereum’u daha enerji verimli bir hisse ispatı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçirecek.

Ağ verimliliğini artırmanın yanı sıra, yükseltmenin Ethereum’un işlem hızını ve daha iyi güvenliğini çoğaltması planlanıyor. Gene de dezavantajlar var; Bilhassa, bir ağ doğrulayıcısı olmak kullanıcılara 32 Ethereum’a yada mevcut fiyatlarla ortalama 60.000 dolara mal olacak.

Bu büyük meblağdan kurtulmak için Lido, perakende kullanıcılarına bir geçici çözüm önerdi.

Lido, Ethereum’da 60.000 dolar yatırmak yerine, her insanın platformla stake edilen herhangi bir oranda Ethereum üstünden getiri elde etmesine izin verir. Şu anda Lido, bahisçiler için %3.9 getiri sunuyor.

Lido Finance’de kilitli toplam kıymet (TVL), toplam 8,28 milyar dolar meblağ ve bu da DefiLlama’dan gelen verileri önerir.

Dune Analytics’ten alınan verilere nazaran, Lido’nun toplu olarak 4.14 milyondan fazla Ethereum stake eden ortalama 48.881 benzersiz mevduat sahibi var.

Lido ve DeFi

Lido’nun yanı sıra, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründeki öteki önde gelen tokenler içinde Curve (%7.8), Sushi (%10.58), Compound (%8.2) ve Aave (%11.95) de son 24 saat içinde yükseliş hareketlerini genişletti. .

229 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da son 24 saatte %10.58 kıymet kazanmıştır.

CoinMarketCap verilerine nazaran Ethereum, son 30 gün içinde %80 artışla 1.885 dolardan işlem görüyor.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir