Defi’de Kilitlenen Kıymet 5 Günde 5,7 Milyar Dolar Yitirdi, Akıllı Sözleşme Belirteçleri 24 Saatte %7,8 Yitirdi – Defi Bitcoin Haberleri

Merkezi olmayan finansta (defi) kilitli toplam kıymet (TVL), 14 Ağustos 2022’den bu yana son beş gün içinde %8.53 düştü. O zamanlar TVL 67.87 milyar dolardı, sadece bugün, defi’de kilitli kıymet ortalama 62.08 milyar dolar. Ek olarak, bugün piyasa değerine bakılırsa en iyi akıllı sözleşme platformu jetonları 372 milyar dolar değerinde, sadece genel olarak düzinelerce akıllı sözleşme kripto varlığı son 24 saat içinde %7,8 kıymet yitirdi.

Akıllı Sözleşme Simgesi Ekonomisi Düşüyor, Defi’de Kilitlenen Toplam Kıymet 14 Ağustos’tan Bu Yana %8.53 Kaybediyor

19 Ağustos 2022’de ethereum (ETH), binance coin (BNB), cardano (ADA), solana (SOL), polkadot (DOT) ve çığ (AVAX) benzer biçimde en iyi akıllı sözleşme tokenlerinin hepsi kıymet yitirdi. Amerikan doları. Düzinelerce akıllı sözleşme tokeni var ve toplu olarak bugünün piyasa verilerine bakılırsa %7,8 düşüşle 347 milyar dolar değerinde.

ETH şu anda kripto ekonomisinin 1,14 trilyon dolarlık değerinin %19,2’sine komuta etmiş olduğu için, Ethereum en büyük piyasa değerine haiz paketin başlangıcında geliyor. 347 milyar dolar tutarındaki tüm akıllı sözleşme paralarından, ETH’nin 208 milyar dolarlık piyasa kıymeti, değerlemeye bakılırsa en iyi akıllı sözleşme belirteçlerinin %59,94’ünü temsil ediyor.

Hem de, akıllı sözleşme kripto ekonomisi, kripto ekonomisinin 1,08 trilyon dolarlık değerlemesinin kabaca %32,12’sine eşittir. En iyi akıllı sözleşme belirteçlerinin pazar performansları cansız olsa da, tanımda kilitli kıymet aynı kaldı. Bugün mevcud sayısız defi protokolüne kilitlenmiş 62.08 milyar dolarlık bir kıymet var ve defillama.com istatistikleri, Makerdao’nun %13.45 oranında hakim olduğu protokolü detaylandırıyor.

Veriler, tanımlı protokol Makerdao’nun 19 Ağustos’taki TVL’sinin 8.35 milyar dolar civarında bulunduğunu gösteriyor. Makerdao’nun TVL’sinin peşinden, TVL’nin bugünün en iyi tanımlı protokolleri içinde Lido (7,62 Milyar $), Aave (6,91 Milyar $), Curve Finance (5,98 Milyar $), Uniswap (5,88 Milyar $), Convex Finance (4,32 Milyar $) ve Justlend (3,27 Milyar $) bulunmaktadır. En büyük TVL metriğine haiz blok zinciri açısından, Ethereum hala 36.31 milyar $ yada net olarak TVL’nin %59.04’ü ile yargı devam eden şampiyon.

Ethereum’u sırasıyla Tron, Binance Smart Chain, Polygon, Avalanche, Solana, Cronos, Arbitrum, Optimism ve Fantom takip ediyor. Defi TVL metriklerine bakılırsa ikinci en büyük blok zinciri olan Ethereum ile karşılaştırıldığında, Tron, bugün defi protokollerinde kilitli olan 62.08 milyar $’ın 5.63 milyar $’ını yada %9.15’ini yönetiyor.

Defi TVL verilerine bakılırsa en büyük onuncu blok zinciri olan Fantom, ortalama 588 milyon dolara yada tarif olarak TVL’nin %0,96’sına sahipken Justlend, ağın defi’ye kilitlenmiş 5,63 milyar dolarının %58,14’üne hakim olduğundan Tron ağındaki en büyük defi protokolüdür. yada USD değerinde 3,27 milyar dolar. Binance Smart Chain’in en büyük defi protokolü Pancakeswap, Polygon’unki MM Finance, Avalanche’ın en büyüğü Aave ve Solana’nınki Marinade Finance.

Ethereum’un en iyi tanımlama zinciri olmasıyla, ağın en üst teminatlı borç pozisyonu (CDP) protokolü Makerdao, en büyük likit stake uygulaması Lido’dur ve Uniswap, Ethereum merkezi olmayan değişiklik (dex) platformları açısından roostu yönetir. Aave, Ethereum’un en büyük borç verme uygulamasıdır, WBTC köprüsü kilitli en fazla değere haizdir ve Convex Finance, Ethereum’un TVL açısından en yüksek getiri protokolüdür.

Bu hikayedeki etiketler

Aave, Binance Akıllı Zincir, dışbükey finans, Zincirler arası Köprüler, Eğri, merkezi olmayan finans, merkezi olmayan finans protokolleri, DeFi, Defi metrikleri, defi kayıtları, defi istatistikler, eter, Ethereum, Ethereum (ETH), Instadapp, Justlend, Lido, makerdao , Marinade Finance, Market Dominance, MM Finance, Pancakeswap, Akıllı Sözleşme, akıllı sözleşme platformu madeni para, tron, TVL

Bu haftanın merkezi olmayan finans piyasası eylemi ve bu protokollerde kilitlenen kıymet hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir