DefiLlama Dramı Durduruldu: ‘Zayıf İletişim’den Sonrasında Token Planlanmadı

DefiLlama ekibi, insanları merkezi olmayan finans panosunun çatallı bir versiyonuna yönlendiren bir açıklamayla hafta sonu kullanıcılarının kafasını karıştırdığı için Pazartesi günü özür diledi.

Şirket, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “DeFiLlama ekibi, zayıf kontakt ve ekip içindeki bir yanlış anlama sonucunda dün meydana gelen vakalar için özür dilemek istiyor.”

Dün, firmanın iki takma adlı kurucu ortağı olan 0xngmi ve 0xLlam4 arasındaki ihtilaf, potansiyel bir token lansmanı sebebiyle kamuoyunda patlak verdi. Sadece bir taraf günler ilkin lama temalı bir kripto para birimiyle alay ettikten sonrasında, ekip bugün bunun üstünde çalışmadığını deklare etti.

DeFiLlama, “Yaşananları arkamızda bırakmak istiyoruz,” dedi. “Şu anda planlanan bir LLAMA tokeni yok ve herhangi bir airdrop, her mühim kararda olduğu şeklinde toplulukla tartışılacak.”

2/3 Yaşananları arkamızda bırakmak isteriz. Şu anda planlanan bir LLAMA belirteci yok ve herhangi bir airdrop, her mühim kararda olduğu şeklinde toplulukla tartışılacak.

Bunun tekrar yaşanmamasını sağlamak için daha saydam bir halde etkinlik gösterecek adımlar atacağız.

— DefiLlama.com (@DefiLlama) 20 Mart 2023

0xngmi Pazar günü yapmış olduğu açıklamada, ekibin bir jeton lansmanını içeren düşmanca bir devralma sebebiyle DefiLlama’yı çatalladığını ve takipçilerini defillama.com yerine llama.fi kullanmaya teşvik ettiğini söylemiş oldu. Pazartesi öğleden sonrasında, yeni internet sayfası insanları öncekine yönlendirdi.

DefiLlama ekibi çatallanıyor Defillama@Defillama düşmanca bir devralma sürecinden geçiyor

Bizi temsil etmeyen bir jeton başlatmak için devam eden bir girişim var. Onunla ilişkilendirilmek istemiyoruz

Bunun yerine https://t.co/G0h4uBo2mL ve @llamadotfi kullanın!

— 0xngmi (llamazip arkı) (@0xngmi) 19 Mart 2023

İki takma lama arasındaki dram oynanırken, DefiLlama’nın Discord sunucusunun üyeleri, web sitesinin güvenliğinin ihlal edilip edilmediği yada saldırıya uğrayıp uğramadığı mevzusundaki endişelerini dile getirdi. Sadece üyelerin Pazartesi günkü duyuruya tepki göstermesiyle kafa karışıklığı yerini rahatlamaya bıraktı.

0xSerdar adlı bir kullanıcı, “Ekibi bir arada tutmanın bir yolunu bulmanızı görmek mükemmel,” dedi. “Senin adına ne mutlu!”

Dün DefiLlama’nın Telegram kanallarından birinde gösterilen bir bildiri, 0xngmi’nin “haydut bulunduğunu” ve birkaç ekip üyesiyle firmanın IP’sini çalmaya çalıştığını ileri sürdü, sadece o zamandan beri silindi.

DefiLlama adlı takma adla katkıda bulunan Tendeeno, ekibin isteklerine karşın bir token lansmanı ile ilerleyen 0xLlam4’ün hatalı bulunduğunu iddia etmişti. Ve 0xLlam4, firmanın Twitter hesabını ve alan adını denetim etmiş olduğu için, “her an bir belirteci duyurabilir ve esasen ekibi rehin alabilirler.”

(9/12)
Aslolan problem, bu kurucu ortağın DL twitter ve alan adının kontrolüne haiz olmasıdır.

bu, herhangi bir zamanda bir belirteç duyuru edebilecekleri ve esasen ekibi rehin alabilecekleri anlamına geliyordu.

— Tendeeno (@Tendeeno_) 19 Mart 2023

Geçen hafta sonu yaşanmış olan serpintilerin peşinden, DefiLlama ekibi anlaşmazlığı uzlaştırmış şeklinde göründü ve benzer sorunların tekrar ortaya çıkmayacağına yemin etti.

DefiLlama, “Bunun tekrar olmamasını sağlamak için daha saydam bir halde çalışmak için adımlar atacağız” dedi ve firmanın “açık ve saydam çözümler geliştirmek için birbirleriyle ortaklaşa iş halletmeye devam edeceğini” sözlerine ekledi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir