Demokrat senatörler BTC’ye maruz kalan emeklilik fonları için Fidelity Investments’ı azarladı

Üç ABD senatörü, Fidelity Investments CEO’su Abigail Johnson’a, finansal hizmetler şirketinin Bitcoin’e maruz kalan fonları 401 (k) emeklilik planlarına dahil etme sonucu için bir izahat talep ederek yazdı. “Bu karar son aşama rahatsız edici” diye yazdılar.

Demokratlar Dick Durbin, Elizabeth Warren ve Tina Smith Salı günü mektuplarını gönderdiler. Ortalama bir buçuk sayfa uzunluğundaki mektup, Amerikalıların emeklilik tutum alışkanlıklarını genel olarak asgari istatistiklerle, sadece oldukca sayıda retorik gelişme ve ödat dizileriyle tartıştı. Mesela Amerikalı tüketicilerin emeklilik fonlarına yatırabilecekleri para “zor kazanılmış” ve “kripto para kumarhanesine” maruz kalmaları “oldukca uzak bir köprü”. Mektubun yazarları sordu:

“Emeklilik için birikim yapmak pek oldukca Amerikalı için aslına bakarsan bir zorlukken, Fidelity niçin birikim yapabilenlerin Bitcoin şeklinde kontrol edilmemiş, oldukça değişken bir varlığa maruz kalmasına izin versin?”

Mektupta “Cevabınızı bekliyoruz” haricinde bir fiil çağrısı yok.

ABD Senatörleri, Fidelity Investments’ın Bitcoin 401(k) Emeklilik Seçeneği Sunmasına Üzüldü

– Senatörler Warren, Durbin ve Smithhttps://t.co/9YJMGgwE8g pic.twitter.com/Fgk9CprOce

– saçmalık yok bitcoin (@nobsbitcoin) 28 Temmuz 2022

Senatörler, Fidelity Investments’ın Mart ayında tanıtılan fonlarına itiraz ediyorlardı. Fidelity Investments’ın bulunmuş olduğu eyalet olan Massachusetts’i temsil eden Warren, Mayıs ayının başlangıcında Johnson’a yazmak için Smith ile bir araya geldi ve Bitcoin’in (BTC) emeklilik planlarına dahil edilmesine itiraz eden detaylı ve bol miktarda dipnotlu bir mektup gönderdi. Bu mektup bir sual listesiyle sonlanmış oldu ve cevap için iki haftalık bir son tarih belirledi.

İlgili: Anket: ABD’li Y kuşağının dörtte birinden fazlası emekliliği finanse etmek için kripto kullanmayı planlıyor

Fidelity Investments’ın eylemleri hükümet içinde tartışmalıydı. Emek verme Bakanlığı, Fidelity Investments’ın kripto içeren emeklilik planlarına yönelik bir “araştırma programı” vaat eden kriptoya maruz kalan emeklilik fonlarını benimsemesinin duyurulmasından ilkin bir uyum raporu yayınladı. Bu rapor sonunda bakanlığa karşı bir dava açtı.

Gene Mayıs ayının başlangıcında, Alabama Cumhuriyeti Senatörü Tommy Tuberville, yatırımcıların emeklilik hesaplarına kripto para ekleme hakkını korumak için Finansal Özgürlük Yasasını çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir