Ders kitabı yayıncısı, kullanılmış ders kitabı pazarını gözden geçirmek için NFT’leri kullanmak istiyor

Ders kitabı yayıncısı Pearson, dijital ders kitabı satışlarını kovuşturmak ve dijital ders kitapları için etkin bir halde “ikincil piyasayı azaltmak” için değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) kullanma planlarını deklare etti.

1 Ağustos tarihindeki bir Bloomberg raporuna gore, Pearson CEO’su Andy Bird, satışları daha iyi kovuşturmak ve daha ilkin ikinci el pazarında kaybedilen geliri yakalamak için dijital ders kitaplarına NFT’ler atamak istiyor.

Bird, firmanın bu teknolojiyi normalde bir öğrenciden diğerine hususi olarak meydana getirilen ders kitaplarının ikinci el satışlarından komisyon kazanmak için kullanabileceğini umuyor. Kuş notu:

“Blockchain ve NFT’ler benzer biçimde teknoloji, o belirli ürünün ömrü süresince her satışına katılmamıza izin veriyor. Alt gelirlere katılma imkanı […] Hakkaten garip buluyorum.”

Bir Pearson ders kitabının ömrü süresince tipik olarak yedi defaya kadar tekrardan yazıldığını kaydetti.

Pearson, daha çok satış geliri elde etmek için blok zinciri teknolojisi ile seçeneklerini araştırırken, Bird, şirketinin Metaverse’den yararlanmanın yollarını arayacağını da sözlerine ekledi.

“Metaverinin tesirleri ve bunun bizim için ne anlama gelebileceği üstünde çalışan tüm bir ekibimiz var.”

Sanal dünyanın piyasa kıymeti 2026 yılına kadar 50 milyar doları aşarak beklentileri karşılayacaksa, Metaverse’e geçiş yapmak orta vadede kazançlı olabilir.

Londra merkezli yayıncı, Metaverse’e bakan, büyüyen bir bilimsel nitelikli kurum grubunun parçasıdır. Geçen hafta, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST) Metaverse’deki ilk sınıfını başlattı.

Firmanın NFT’leri kullanma planları, sadece topluluktan bazı eleştirilerle karşılandı.

Intel Zane Griffin Talley Cooper’daki araştırmacı benzer biçimde bazı akademisyenler, Pearson’ın “yırtıcı bilimsel nitelikli yayıncılığını” kınadı, sadece bunun “NFT teknolojisinin hareket etmiş olduğu yerin olası” bulunduğunu kabul etti. Cooper, 2 Ağustos’taki tweet’lerinde “Bu şeyleri dikkatlice izlemeliyiz” diye ekledi.

Ötekiler, Pearson’ın NFT’ler için sözde planlarının aslen NFT teknolojisini kullanmadığını söylüyor.

Teknoloji analisti Ian Cutress 2 Ağustos’ta yapmış olduğu bir Tweet’te “NFT burada bir tek bir moda sözcüktür” dedi ve Pearson’ın NFT söylediği şey bir tek ikinci el alıcıların dijital kitaplarını etkinleştirmek için ücret ödemeleri ihtiyaç duyulan bir kod. .

Bu hakikaten NFT’ler mi, yoksa bu Pearson bir tek insanların bir kitabı bir kod halinde toplamasına, kodu satmasına izin mi veriyor? Bu bir NFT değil. NFT burada bir tek bir terimdir. Kazanmak için Pearson’ın kodu satın alan kişiden 10 ABD doları tekrardan etkinleştirme tutarı aldığını ihmal etmeyin. EA benzer bir şey denedi. https://t.co/C87uejdXNa

— . (@IanCutress) 2 Ağustos 2022

İlgili: Gucci, ApeCoin ödemelerini kabul eden ilk büyük marka oldu

Pearson, 2021’de 4,2 milyar dolarlık geliriyle halihazırda dünyanın en büyük yayıncılarından biri. Onların ders kitapları dünya genelinde liselerde, kolejlerde ve üniversitelerde kullanılıyor.

Şirket, 1 Ağustos’ta Telegraph’a gore, ilk yarı gelirleri 2,2 milyar dolar olduğu ve aynı dönemde kârları %14 artarak 208,7 milyon dolar olduğundan 2022’de bu hedefi geçme hızında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir