Dfyn exchange, yeni bir fiyat teklifi talebi fiyatlandırma modeli sunuyor

Fazlaca zincirli merkezi olmayan bir borsa olan Dfyn, platformunda teklif talebi (RFQ) siparişlerini başlattı.

Yeni RFQ fiyatlandırma modeli, borsanın opsiyonlar, vadeli işlemler ve kalıcılar dahil olmak suretiyle yeni bir yatırım ürünleri paketini tanıtmaya yönelik son olarak lansmanı.

Şirket, likidite sağlayıcıları için optimize edilmiş zincir üstü ürünler oluşturmak için çeşitli piyasa yapıcılarla ortaklık meydana getirecek. Bu ürünler, kullanıcılara piyasadaki en iyi teklifleri sunmak için teklif talebi siparişleriyle oluşturulacaktır.

Dfyn şu anda kullanıcılarının birden fazla blok zincirinde anında gazsız tecim yapmalarını sağlıyor.

RFQ siparişlerinin eklenmesiyle, kullanıcılar bilhassa orta ve yüksek hacimli işlemler için daha iyi fiyatlara erişebilecekler. RFQ emirleri OTC alım satımlarına benzer şekilde çalıştığından, kullanıcılar büyük alım satımları da kayma olmadan gerçekleştirebilecekler. Yeni RFQ modeli, piyasa yapıcılar için atıl ana para gerektirmez, bu da onların düşük ücretleri korurken daha iyi fiyatlar sunmalarını sağlar.

Tüm RFQ siparişlerinin yürütülmesi, merkezi borsalara benzer fiyatlar sunarken, merkezi olmayan bir sistemin güvenliğini ve anonimliğini koruyarak zincir üstünde gerçekleştirilecektir.

Son olarak, Dfyn’in RFQ modeli, hiçbir maksimum çıkarılabilir kıymet (MEV) riski içermez; bu, hiçbir üçüncü tarafın işlemlerini piyasa yapıcı ile kullanıcı içinde sıkıştıramayacağı anlamına gelir.

Gelecek aylarda, borsa ek olarak konsantre likidite ve zincir üstü limit emirleri başlatacak. Dfyn, bunun ürün paketini genişletmesine ve ana para açısından daha verimli bir platform haline gelmesine destek olacağını söylemiş oldu.

“lansman DeFi tecim deneyimini forex ve borsalar kadar sezgisel ve rafine hale getirme hedefimize ulaşmamıza bir adım daha yaklaştırıyor. Bir sonraki kullanıcı grubunu dahil etmek için kolaylık ve sorunsuz bir tecim deneyimi sunmamız gerekiyor. Dfyn CEO’su Ramani Ramachandran CryptoSlate’e verdiği demeçte, yatırımla ilgili tüm aktiviteleri tek bir platformda birleştirmek, kullanıcının uyarlanabilirliğini mühim seviyede artıracaktır.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir