Do Kwon’un Terra soruşturmasına hazırlanmak için Cenup Kore’de avukat tuttuğu bildirildi

Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’un, Cenup Koreli yetkililerin hemen hemen kendisine ulaşmadığını yada aleyhinde herhangi bir suçlamada bulunmadığını iddia ettikten birkaç gün sonrasında Cenup Kore’deki mahalli bir hukuk firmasından bir avukat tuttuğu bildirildi.

Mahalli basında çıkan bir habere nazaran, Kwon kısa süre ilkin Terra-LUNA çöküşünü araştıran departman olan Seul Cenup Bölge Savcılık Ofisi’ndeki bir avukata bir buluşma mektubu gönderdi.

Kwon, aleyhinde herhangi bir suçlamada bulunulmadığını iddia ederken, Cenup Kore’deki Terraform Labs soruşturmasının arkasındaki savcıların, Temmuz ayının üçüncü haftasında 15 firmada arama ve el koyma yaptıkları bildirildi. Şu anda feshedilmiş Terra’nın çöküşüyle ​​bağlantılı yedi kripto borsasını içeriyor.

Savcıların Singapur’da kalan Kwon’u bilgilendirdiği ve kilit kişilerin ayrılmasını yasakladığı bildirildi.

İlgili: Kwon’un sessizliği bozması, topluluktan gelen tepkileri tetikliyor mu?

Cenup Koreli yetkililer, ekosistemin Mayıs ayındaki patlamasından kısa bir süre sonrasında 40 milyar dolarlık Terra ekosisteminin çöküşüyle ​​ilgili bir soruşturma başlattı. İlk fiil, yetkililerin gelecekte Terra benzeri olaylardan kaçınmak için yeni bir kripto nezaret komitesi kurmaya karar vermesiyle Mayıs ayının sonuna doğru geldi. Ondan sonra, CEO Kwon dava edildi ve dolandırıcılık ve çeşitli mali eylemleri ihlal etmekle suçlandı.

Ondan sonra, Haziran ayında, yetkililer vakayla ilgili resmi bir soruşturma başlattı ve Terraform Labs’ı vergi kaçırma ve piyasa manipülasyonundan suçlu buldu. Ülkedeki savcılar, Terraform Lab çalışanlarının ülkeyi terk etmelerini yasakladı.

40 milyar dolarlık bir ekosistemin Terra-USD çöküşü ve patlaması, daha büyük ekosistem üstünde yıkım tesiri yarattı. Vaka hemen sonra birkaç kripto borç vereni ve hedge fonu talep eden bir kripto bulaşmasına yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir