Dogechain Nedir? DeFi, NFT’ler ve Oyunlar için Sözde Dogecoin ‘Katman-2’

özetlemek gerekirse

Dogechain, kullananların Dogecoin (DOGE) üstünde köprü oluşturmasına ve onu DeFi, NFT’ler ve daha fazlası için kullanmasına olanak tanıyan yeni başlatılan bir blok zinciri platformudur. Bu, faturalandırıldığı şeklinde Dogecoin için geleneksel bir 2. katman ölçeklendirme çözümü değildir ve Dogecoin’in geliştiricileri yada yaratıcıları projeye dahil değildir.

Dogecoin bir latife olarak başlamış olabilir, sadece önde gelen meme madeni parası Dogechain’in piyasaya sürülmesiyle oldukca daha çok yarar sağlayabilir – bir nevi.

Dogecoin’in fiyatı bugün (son 24 saat içinde %11 artışla) yükselirken, şu anda etrafındaki konuşmaların bir çok, DeFi protokollerinin, NFT’nin oluşturulmasını sağlamak için faturalandırılan Dogechain adlı sözde “Dogecoin için 2. katman” ile ilgili. koleksiyonlar ve merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler) ve oyunlar.

Sadece Dogechain, Dogecoin üstüne kurulmadığı için gerçek bir 2. katman ağı değildir. Bunun yerine, en popüler Ethereum yan zinciri olan Polygon’un hususi blok zinciri yazılımı olan Polygon Edge’e dayalı ayrı bir ağdır. Ve Ethereum Sanal Makinesi ile uyumludur, doğrusu Ethereum için oluşturulmuş uygulamaları ve oyunları çalıştırabilir.

Sadece bu “resmi” bir Dogecoin projesi değil. Dogecoin Vakfı, bugün Dogechain’e dahil olmadığını ve madalyonun orijinal kurucuları Jackson Palmer ve Billy Markus’un dahil olmadığını belirten bir mesajı retweet etti. Ek olarak, adı paylaşan bir Dogecoin blok zinciri kaşifi ile ilgili olmadığını da açıkladılar.

Dogecoin (DOGE) sahipleri, karşılığında Wrapped Dogecoin (wDOGE) almak için birikimlerini Dogechain’e devredebilir ve arkasından bunu yeni platformda DeFi uygulamalarının yanı sıra gelecekteki potansiyel NFT pazarları, dapp’ler ve oyunlarla etkileşim oluşturmak için kullanabilir.

Dogechain aslına bakarsan çalışıyor ve kullananların DOGE üstünden aktarma yapmasına ve zincirde basılan yeni jetonları satın almak için merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) ile etkileşime girmesine izin veriyor. Dogecoin, Dogecoin topluluğu içinde yaygın olan aynı aptal, meme-y titreşimlerine haiz olan resmi internet sayfasına nazaran, Dogechain üstündeki işlemlerde gaz tutarı ödemek için de kullanılabilir.

DEX Screener’a nazaran, son 24 saat içinde Dogechain’de ortalama 21 milyon dolar değerinde token işlem görmüş oldu ve DogeSwap 16 milyon dolar değerinde tutara öncülük etti. En iyi tokenler içinde Doge Eat Doge (OMNOM), DogeShrek, Bourbon ve PinkyDoge (PINKY) yer ediniyor.

Bugün bir tweet başına, Dogechain ekibi, ağın beş gün ilkin başlatılmasından bu yana kullananların 58.000’den fazla cüzdan ve toplam 480.000’den fazla işlem oluşturduğunu iddia ediyor.

Dogechain internet sayfası, Dogecoin sahipleri için planlanan gelecekteki mahalli DC jetonları airdropu hakkında bir takım uzun vadeli vaatte bulunuyor. Internet sayfası, Dogecoin’i kripto ve hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood’da tutan kişilerin bile, DOGE’lerini uygulamadan çektiklerinde parasız DC jetonları alabileceklerini iddia ediyor.

Bununla beraber, bu sözlerin sonunda tutulup tutulmadığı görülecektir. Ve Dogecoin’in yaratıcılarının ve çekirdek geliştiricilerinin dahil olmadığı beyanlarıyla, toplumsal medya kullanıcıları içinde Dogechain hakkında anlaşılabilir bir dikkat var.

Bazıları bunu, yeni jetonları başlatmanın kolay olduğu ve pompala ve boşalt planlarının yaygın olduğu BNB Zinciri’ne (eski adıyla Binance Akıllı Zincir yada BSC) benzetti. Kendisini Dogechain’e temel katkıda bulunan biri olarak tanımlayan Polygon DEX QuickSwap’ın kurucu ortağı Roc Zacharias, tweet attı. “Dogechain’deki tam anlamıyla Yırtıcı Batı,” diye ekledi.

Öte taraftan, bazıları Dogecoin temalı bir zincirde uygulamalar ve jetonlarla oynama ve aptal isimlerle jetonlar üstünde vurgunculuk yapma kabiliyeti mevzusunda heyecanlı.

“Dogechain’e köprü oluşturmak, muhtemelen hepsini kaybedecek. Bana talih dileyin,” diye tweet attı Bagsy takma adını kullanan bir kripto yatırımcısı. Kısa süre sonrasında, “Uzun süreden beri bu kadar oldukca bok parası almamıştım” diye eklediler.

“[Obviously] bir sürü yırtıcı vurgunculuk ve bok parası, sadece iki kişilik kilitlendikten sonraki ilk büyük festival şeklinde [years]”diye ekledi kripto yatırımcısı Roger AVAX Twitter’da. “[Probably] senin için fena, fakat oldukca keyifli.”

İlginç bir halde, orijinal Doge meme ile aynı köpeğe dayanan rakip Ethereum tabanlı token Shiba Inu (SHIB), Shibarium adlı kendi katman-2 ölçeklendirme ağını başlatmaya hazırlanıyor.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir