Dogecoin, Geçen Hafta %22 Artarak Hafta Sonu Rallisine Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE), her seferinde bir ralli olmak suretiyle aya doğru adım atmaya devam etti.

Popüler memecoin Salı günü %15,81 daha tırmanarak hafta sonu süresince elde edilmiş mühim kazanımlara katkıda bulunmuş oldu. Madeni para ticareti o zamandan beri soğudu, sadece DOGE gün içinde hala %9’un üstünde. CoinMarketCap verilerine gore, geçtiğimiz hafta DOGE yazı yazarken %22 artışla 0.084 $’a terfi etti.

IntoTheBlock’un analizine gore, bu fiyat hareketinden bu yana, tüm DOGE sahiplerinin %58’i olan 2,37 milyon DOGE yatırımcısı artık kârda. Bu karlı yatırımcılar toplu olarak, şu anda 11,6 milyar doların üstünde bir piyasa değerine haiz olan köpek temalı madeni paranın 8.13 milyar dolarlık değerine sahipler.

Bu, Dogecoin’i piyasa kıymeti açısından Shiba Inu’nun (SHIB) önüne koyuyor; iki köpek temalı meme madeni parası bu mevzuda uzun süredir birbirleriyle savaşıyor. SHIB’nin piyasa kıymeti şu anda 8,6 milyar dolar civarında seyrediyor.

Yalnızca son 24 saatte ortalama 1,7 milyar dolarlık DOGE el değiştirdi ve bu, 24 saatlik işlem hacminde %21,14’lük mühim bir artışa karşılık ediyor.

Bugünkü fiyat, son olarak Mayıs ayı sonlarında bu kadar yüksek seviyeler gören madeni para için 10 haftanın en yüksek seviyesine işaret ediyor.

Dogecoin, kripto endüstrisinde dalga geçmek için latife olarak yaratılmış olsa da, artık gülünecek bir mevzu değil. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto sevgilisi (ironik ya da değil) Dogecoin, kripto çevrelerinin haricinde bile, son zamanlarda ana kripto para birimi olarak ün kazanmıştır.

Gucci benzer biçimde lüks markalar artık DOGE’yi mağaza içi ödeme yöntemi olarak kabul ediyor; burrito satın almak için bile kullanabilirsiniz.

Geçen hafta, milyarder girişimci Mark Cuban, Dogecoin’in pembe görüşünü iki katına çıkardı ve ağının emsalsiz daha önde gelen ağ Cardano’dan daha çok potansiyel uygulamaya haiz olduğuna inandığını belirtti.

Dogecoin’in memcoin ağının üstüne inşa etmeye vardığında hiçbir yarar sağlamadığı çürütüldüğünde, Cuban kısa süre ilkin, DOGE’nin kullanışlılığının uygulama potansiyelinden değil, yaygın ve artan bir ana ödeme yöntemi olarak benimsenmesinden kaynaklandığını söylemiş oldu. “Bir şeyler satın alabilirim [with DOGE] Küba, kriptoyu kabul eden nerede ise her yerde.

Aslen ne dediğimi okumadın ya da izlemedin. Hata buydu. Doge üstünde çalışabilecek daha çok uygulama bulunduğunu söylemedim. Doge için daha fazlası bulunduğunu söyledim. Kriptoyu kabul eden nerede ise her yerden bir şeyler satın alabilirim. ADA’dan daha çok para birimi olarak kullanılabilir.

– Mark Cuban (@mcuban) 11 Ağustos 2022

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir