Dogecoin geliştirme aracı güncellemesi, QR kodları, ayın evreleri, BIP-39 tohum desteği ekler

İsim

Geliştirici Michi Lumin’in 23 Mart tarihindeki duyurusuna nazaran Dogecoin Foundation, libdogecoin vasıta setinde büyük bir güncelleme yayınladı.

Lumin, güncellemeyi “büyük” olarak nitelendirdi ve sürümün birkaç yeni özelliğin yanı sıra çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler içerdiğini söylemiş oldu.

yükseltme

Bilhassa, güncelleme, adres oluşturmak ve geri yüklemek için Bitcoin cüzdanı ve öteki cüzdanlar tarafınca yaygın olarak kullanılan bir standart olan BIP39 desteğini ihtiva eder. Güncelleme ek olarak BIP32, BIP44 ve SLIP44 benzer biçimde ilgili adres standartları için tam destek ekler.

Bu, kullananların anımsatıcı işlevi gören yaygın sözcüklerin bir sıralaması olan tohum cümleleriyle ilgili daha çok seçeneğe haiz olduğu anlamına gelir. Lumin, birden fazla dilin desteklendiğini söylüyor.

Ek olarak vasıta seti, mobil cüzdan işlemlerinde çoğunlukla kullanılan QR kodlarını da üretebilir. Yükseltme hem de bir yenilik özelliği de ekliyor: Yatırımcılar çoğu zaman Dogecoin fiyatlarının “aya” gitmesini umduklarından, libdogecoin artık ayın evresini izah edebilir.

Öteki daha teknik özellikler, Lumin’in Twitter gönderisinde ve GitHub’da açıklanmıştır.

Bu özellikler, kendi Dogecoin cüzdanlarını yada öteki yazılımları oluşturan geliştiricilere yöneliktir. Bununla beraber, genel kullanıcılar bu özelliklerin birçoğunu “bu şekilde” başlıklı bir yürütülebilir dosya vesilesiyle da kullanabilir – memenin kendisinde görülen “dogespeak” referansı.

Dogecoin piyasayı ayakta tutuyor

Dogecoin 24 saatte %3,1 düştü. Karşılaştırıldığında, Bitcoin benzer kayıplar görmüş oldu ve aynı dönemde %2,9 düştü.

Dogecoin, 10,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle ilk on kripto varlık içinde yer almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir