Dogecoin, Piyasa Satılmasında En İyi 10 Coin Içinde En Sert Vuruşu Aldı

Cuma günü neredeyse her kripto para birimi en büyük 10 dijital varlık içinde kanarken, Dogecoin en sert darbeyi aldı: CoinGecko’ya gore mem coin 24 saat içinde %14,6 düştü ve 0,069327 dolardan işlem görmüş oldu.

9,2 milyar dolarlık piyasa kıymeti olan Dogecoin iyi gidiyordu. Yalnız hafta sonu en iyi performans gösteren altcoinlerden biriydi ve şimdi olduğundan 0.0838-20% daha yüksek bir değere ulaştı.

Kısa süreli dalgalanması, yatırımcıların NFT’ler, DeFi protokolleri ve dapp’ler için madalyonun sarılmış bir sürümünü kullanmalarına müsaade eden bir blok zinciri ağı olan Dogechain’in piyasaya sürülmesiyle gerçekleşti.

Sadece, DOGE olarak işlem gören kripto para birimi, bugün en büyük iki madeni para olan Bitcoin ve Ethereum, düşüş ve tüccarlar pozisyonlarını tasfiye ederken hırpalandı.

Dogecoin 2013 senesinde bir latife olarak buluş edildi; yaratıcıları Bitcoin dünyasında eğlenmek istedi. Kendi blok zincirinde çalışan madeni para, ilk “meme madeni para” olarak kabul edilir – kripto para birimi, popüler Doge memesine dayanır.

Tarihinin bir çok için, madeni paranın nispeten ufak bir takip edeni vardı, sadece Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk bunun hakkında Twitter’da konuşmaya başladığında ve fiyatı 2020’de fırlamaya başladığında bu durum değişti.

Geçen yıl bir noktada, piyasa kıymeti 42 milyar doların üzerindeydi ve bu S&P500’deki birçok şirketten daha yüksekti.

Şu anda kıymeti bunun bir parçası olsa da, hala mevcud onuncu en büyük kripto para birimidir ve yüzlerce yan ürün üretmiştir.

İnternet memlerine dayanan ve çoğu zaman bunun ötesinde pek bir yarar sağlamayan jetonlar dünyası, büyük seviyede Musk ve DOGE’ye olan sevgisi yardımıyla son iki yıl içinde popülaritesini artırdı.

Başka bir milyarder, girişimci ve yatırımcı Mark Cuban da “köpek parası” sevgisini verdi: Shark Tank yıldızı ve Dallas Mavericks sahibi, kripto para biriminin ödeme yapmak için iyi olabileceğini deklare etti ve son zamanlarda akıllı sözleşme ağından daha çok potansiyele haiz bulunduğunu söylemiş oldu Cardano .

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir