Dogecoin’in Cardano’dan Daha Fazla Potansiyel Uygulaması Var: Mark Cuban

Milyarder girişimci ve ABC’nin “Shark Tank” yıldızı Mark Cuban, kripto hakkında geniş kapsamlı, saatlerce devam eden bir söyleşi için Altcoin Daily Podcast’e katıldı.

Cuban, merkezi olmayan uygulama platformu Cardano ve Dogecoin arasındaki ve en fazla potansiyele haiz olan arasındaki farkları düşündü.

Cuban, “Biliyorsunuz ki, Cardano hakkında düşüncelerim Polygon ve Ethereum hakkında düşüncelerim ile aynı” dedi. “Orada olmalı, orada.”

Cuban, bir blok zincirindeki işlem sayısına baktığını ve buna başarının habercisi bulunduğunu söylemiş oldu. “Sanırım Afrika’daki insanoğlu kullanmıyor [Cardano] bekledikleri kadar, zira işlemleri görmüyorsunuz, ücretleri görmüyorsunuz” dedi.

Dallas Mavericks sahibi kripto şampiyonu oldu, Cardano’nun bir süredir akıllı sözleşmeleri olmasına karşın, Cardano’nun nerede oldukca fazla tesiri bulunduğunu görmediğini söylüyor.

Cuban, her insanın kullandığı bir sonraki mükemmel uygulamanın Cardano üstüne inşa edilebileceğini söylüyor. Bunun olması için kapı açık, sadece hemen hemen gerçekleşmedi” dedi.

Podcast sunucusu Cuban’a Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson’a “Shark Tank” da gelirse ne tavsiyede bulunacağını sordu.

Cuban, “Gelirlerin nerede?” diyorum ve kripto olması gelirlerin sonradan düşünüldüğü anlamına gelmediğini de sözlerine ekledi.

“Piyasa kıymeti olarak adlandırılan kriptoda bu bozulma var” diye devam etti. “Minik bir şamandıranız var, fiyatı yeterince artırıyorsunuz ve hazineden bir milyar olarak alabileceğiniz toplam sayıya sahipsiniz. Onu 10 dolarlık bir jeton haline getiriyorsunuz ve şimdi toplam 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipsiniz.”

CoinMarketCap’e bakılırsa Cuban, Dogecoin’in 9.3 milyar dolarlık piyasa kıymeti ve Shiba Inu’nun 6.7 milyar dolarlık piyasa kıymeti bulunduğunu belirterek, çarpık piyasa değerleriyle ilgili probleminin yalnızca Cardano ile ilgili bir mesele olmadığını söylemiş oldu.

Cuban, “Hâlâ DOGE’nin Cardano’dan daha çok potansiyel kullanıma haiz bulunduğunu düşünüyorum” dedi ve Cardano için fırsatın daha büyük olduğuna inandığını da sözlerine ekledi – en azından Dogecoin hem de bir uygulama platformu haline gelene kadar.

“Bu hala bir iş,” dedi. “Ne yapmış olursanız yapın, ne söylerseniz açıklayın, iyi mi konumlandırdığınız yada piyasa değeriniz ne olursa olsun, orada birazcık olmalı.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir