DOJ Şüpheli Kripto Para Aklayıcısını İade Etti

Mühim Çıkarımlar

Hakkaniyet Bakanlığı Internasyonal İlişkiler Ofisi, Ryuk fidye yazılımı böceği ile bağlantılı olarak çalınan dijital varlıkları aklama şüphesiyle 29 yaşındaki Rus bir adamı Hollanda’dan iade etti. Denis Mihaqloviv Dubnikov, suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya duracak. ABD hükümeti, kabahat faaliyetlerini kısıtlamak amacıyla son aylarda kripto alanı nezaretini artırıyor.

Bu makaleyi paylaş

Hakkaniyet Bakanlığı, Dubnikov’un suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağını söylemiş oldu.

Hakkaniyet Bakanlığı Aklayıcı İddiasını İade Etti

ABD Birleşik Devletleri hükümeti, kripto para birimi alanındaki kabahat faaliyetlerini kısıtlamak için büyük adımlar atıyor.

Hakkaniyet Bakanlığı Çarşamba günü, kripto para aklayıcı olduğu iddia edilen bir kişiyi Hollanda’dan iade ettiğini doğrulayan kripto ile ilgili başka bir güncelleme yayınladı.

Denis Mihaqloviv Dubnikov isminde 29 yaşındaki bir adam, Çarşamba günü Rusya’nın Ryuk fidye yazılımı saldırılarıyla bağlantılı olarak fidye ödemelerini aklama suçlamasıyla Portland, Oregon’daki bir federal mahkemeye çağrıldı. Basın açıklamasına gore, suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

“Fidye ödemelerini aldıktan sonrasında, Ryuk oyuncuları, Dubnikov ve onun ortak komplocuları ve plana dahil olan diğerlerinin, iddiaya gore, internasyonal finansal işlemler de dahil olmak suretiyle çeşitli finansal işlemlerde bulunmuş olduğu iddia ediliyor. fidye gelir” açıklamasında bulunmuş oldu. Dubnikov’un 2019’da 400.000 dolar fidye yazılımı aklamaktan görevli olduğu iddia edildi.

Ryuk, 2018’de ortaya çıkan ve o zamandan beri dünya genelinde binlerce kurbanı hedef alan bir fidye yazılımı hatasıdır. Ryuk çoğu zaman virüslü cihazlardaki verileri şifreler ve verilerin şifresini çözmek için hedeflere çoğu zaman Bitcoin’de bir fidye ödeme emri verir. Hakkaniyet Bakanlığı, piyasaya sürülmesinden bu yana 70 milyon dolardan fazla hırsızlıktan görevli bulunduğunu tahmin ediyor.

Ryuk’un başlangıçta Şimal Kore devlet destekli siber suçluların ürünü olduğundan şüphelenildi, sadece daha kısa sürede Rus kabahat örgütlerine atfedildi. Yaratıcılarının Ethereum şeklinde blok zincirler vesilesiyle milyarlarca dolar değerinde çalıntı kriptoyu akladığını gören başka bir Rus fidye yazılımı hatası olan Conti’den ilkin geldi.

Dubnikov’un davası, ABD hükümetinin dijital varlıklar alanındaki kabahat faaliyetlerini kısıtlamak için agresif bir yaklaşım benimsemesiyle ortaya çıkıyor. Gömü Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi, Tornado Cash haftasını, Şimal Kore’nin Lazarus Grubu ve öteki suçlular arasındaki son popülerliğini gerekçe göstererek onayladı. Ethereum karıştırıcı, Blender’ı da içeren bir kara listeye katılıyor, sadece OFAC’ın yalnızca ilişkili adreslerin bir sıralaması yerine akıllı sözleşme kodunu onayladığı için yasağı dikkate değerdi.

Hakkaniyet Bakanlığı’nın Internasyonal İlişkiler Ofisi, Dubnikov’un iadesini yönetti ve yeni kurulan Fidye Yazılım ve Dijital Gasp Vazife Gücü de FBI ile beraber dava üstünde çalışıyor.

Dunikov’un beş günlük davasının 4 Ekim’de başlaması planlanıyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir