Dolandırıcılar, Binance istismarından sonrasında oluşturulan düzmece tokenden 60 ETH’yi geçti

Fena niyetli oyuncular, Binance akıllı zincir istismarından derhal sonrasında oluşturulan bir tokenden 60 ETH’nin üstüne çıktı. Belirteç ilk olarak Binance hacker’ın sağlam belirteçleri yarattığını iddia eden Lorem tarafınca fark edildi.

1/ 600 milyon dolarlık BNB hackinden sonrasında ETH ana ağında bazı gölgeli süper kodlayıcı süpervizör taktikleri gördüm. İlk saldırıdan birkaç dakika sonrasında bilgisayar korsanı bir BNBHACKERINU jetonu yarattı ve iki saat sonrasında sağlamlaştırdı.

— lorem (@lorem___) 7 Ekim 2022

Mevcut bilgilere bakılırsa, BNBHACKERINU jetonunun Binance sömüren adresi ana dağıtımcı olarak ayarlanmıştı ve sözleşmesi hassastı.

Lorem, token sözleşmesinin “sahibinin BNBHACKINU tokenlerini herhangi bir sahibinin cüzdanından çıkarmasına ve herhangi bir cüzdana geçirme etmesine” izin verdiğini tweetledi. Bilgisayar korsanının 1 katrilyondan fazla jeton bastığını sürdürdü.

Dexscreener verileri, kısa ömürlü tokenin 82.000 $ işlem hacmine haiz bulunduğunu gösterdi.

Kaynak: deksscreener

Ayrıca, zincir içi araştırmacı ZachXBT, Binance istismarcısının belirteci oluşturmadığını belirtti. Ona bakılırsa, token “sömürücünün yapmış olduğu benzer biçimde görünmesini sağlamak için sahtekarlık meydana getiren biri tarafınca yaratıldı. Bir çok büyük istismardan sonrasında olur.”

Sömürücü onu yaratmadı. Sömürücünün yapmış olduğu benzer biçimde görünmesini sağlamak için kelimenin tam anlamıyla sahtekarlık meydana getiren biri. Bir çok büyük istismardan sonrasında gerçekleşir. https://t.co/GJni9Vq48d

— ZachXBT (@zachxbt) 7 Ekim 2022

Öteki sağlam jetonlar

Lorem, BNBHACKERINU belirtecine benzer bir tarzda oluşturulmuş başka bir belirteç olan HACKERSHIBA’yı tanımladı.

Dexscreener verileri, dolandırıcının dolandırıcılık jetonlarından 50 WETH’den fazla kazanç sağladığını gösterdi. HACKERSHIBA 108.000 $ işlem hacmine sahipti.

Kaynak: deksscreener

Üçüncü sağlam token, 295.000 dolarlık bir işlem hacmi kaydeden NOTSAFU tokenidir. Projeden ne kadar sağlam olduğu belli değil.

Kaynak: dexscreenerYayınlanan: Binance, Dolandırıcılık

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir