Dört yıl sonrasında Japonya ilk kripto ATM’sini geri getiriyor

Kripto ATM’ler – yada mahalli terminolojiye gore BTM’ler – dört senelik uzun bir aradan sonrasında Japonya’ya geri döndü.

Mahalli kripto borsası şirketi Gaia Co., Ltd 2 Ağustos’ta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen BTM’leri yakında piyasaya süreceğini duyurdu.

Bitcoin ATM’lerinin Tokyo’da 2014 benzer biçimde erken bir tarihte piyasaya sürülmesine karşın, ülke, mahalli borsa Coincheck’in 530 milyon dolara hacklendiği 2018 kripto kışından bu yana herhangi bir etken dijital varlık ATM’si görmedi, mahalli sektöre diz çöktürdü ve ilgiyi çekti. kripto ATM’lerinde.

Başlangıçta, BTM’ler Tokyo ve Osaka’daki bölgelere kurulacak, sadece şirket önümüzdeki 12 ay içinde ülke genelinde 50 BTM kurma planlarını deklare etti. Şirket, önümüzdeki üç yıl içinde kurulu tabanı 130 BTM’ye çıkarmayı umduğunu söylemiş oldu.

BTM’ler, kullananların işlem başına maksimum 747$ (100.000 yen) çekmesine ve günlük maksimum para çekme limiti 2.243$ (300.000 yen) olmasına izin verecek. Sınırı olan para çekme işlemleri, kara para aklama karşıtı uyum önlemlerinin bir parçasıdır.

BTM: Gaia Co., Ltd.

Mahalli medya kuruluşu Mainichi Shimbun’un 3 Ağustos tarihindeki haberine gore, Gaia’dan gelen hareket, mahalli olarak kayıtlı bir kripto şirketinin Japonya’da ilk kez kripto ATM’leri kurduğunu işaret edecek.

BTM’lerden para çekmek için, kullananların, kendilerine erişim elde eden hususi bir kart almak suretiyle şirkete kaydolmaları gerekir. Onaylandıktan sonrasında, kullanıcılar bir akıllı telefon vasıtasıyla BTM’ye kripto varlıkları gönderebilir ve arkasından nakit tutarı yen olarak çekebilir.

Japonca gösterim kuruluşu, BTM’lerin, bir borsadan mahalli bir banka hesabına para havale etmek için çoğu zaman birkaç gün devam eden ülkedeki mevcut para çekme sürecini hızlandırmaya destek olacağını belirtti.

Kripto faizi tekrardan canlanıyor mu?

Coincheck hack’i ve 2014’teki Mt.Gox kripto borsasına meydana getirilen 500 milyon dolarlık hack’le beraber, sonunda hükümet, özdenetim kurumu olan Japan Virtual Currency Exchange Association’a (JVCEA) bir nezaret atayarak, müdahalesiz bir yaklaşımı tercih etti.

Sadece, hükümetin bu yıl piyasanın gelişmesine destek olmaya tekrardan ilgi gösterdiği görülüyor.

İlgili: Japonya’nın kripto grupları, kağıt kazançlarının vergilendirilmesine son verilmesi çağrısında bulunmuş oldu

Temmuz ayında daha ilkin bildirildiği benzer biçimde, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), JVCEA’ya AML düzenlemesini hızlandırması için “sert ikazlar” verdi.

Ayrıca, başbakan Fumio Kishida da varlığı mahalli borsalardan yeni dijital varlık listeleme uygulamaları için uzun tarama sürecini hızlandırmaya çağırdı.

Geçen ay Cointelegraph, Iktisat, Tecim ve Endüstri Bakanlığı’nın (METI) Bakan Sekreterliği’nde dönüm noktası olan Web3 Siyaset Ofisini açtığını bildirdi. Yeni kurulan müessese, endüstriyi desteklemek için düzenlemenin kullanıma sunulmasıyla beraber Web3 şirketleri için yenilikçi bir iş ortamı geliştirmek için çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir