Dubai Polisi İkinci NFT Koleksiyonunu Yayınlayacak – İlk Koleksiyona Ortalama 23 Milyon İlgi Gösterdi – Metaverse Bitcoin Haberleri

Dubai Polisi, ilk takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürdükten aylar sonrasında, bir sonraki koleksiyonu The Gulf Information Technology Expo’nun (GITEX) 2022 baskısında piyasaya süreceğini söylemiş oldu. Ülke dışından gelen insanoğlu da bir sonraki Dubai Police NFT koleksiyonuna haiz olma şansına haiz olacaklar.

BAE’de NFT’leri Darp Eden İlk Devlet Kurumu

Bir rapora nazaran, Dubai Polisi, ilk koleksiyonun ortalama 23 milyon insanoğlunun onları satın almakla ilgilendiğini gördükten yalnız aylar sonrasında, bir sonraki takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Rapora nazaran, kolluk kuvvetlerinin ikinci NFT koleksiyonu bu yılki GITEX baskısında sunulacak.

İlk koleksiyonunun piyasaya sürülmesinden sonrasında, Dubai Polisinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ilk hükümet kuruluşu olduğu ve dünyada NFT’leri darp eden ilk kuruluşlardan biri olduğu bildirildi. O zamandan beri, kolluk kuvvetleri jetonlarla ilgilenen insanlardan 7.000’den fazla ileti aldığını iddia ediyor.

Dubai Polisi Dijital Varlık Çekilişi

Ek olarak, Khaleej Times tarafınca gösterilen konuşmasında, Dubai Polisi Suni Zeka Genel Departmanı müdürü Khalid Nasser Al Razooqi şunları söylemiş oldu:

Dijital cüzdan adreslerini doğrulamak için tüm katılımcılarla iletişime geçildi ve gereksinimleri karşılayanlar, 150 kişinin kazanılmış olduğu ve Dubai Polisi dijital varlıklarını ücretsiz bir şekilde almış olduğu bir çekilişte kısa listeye alındı.

Yönetmen, tıpkı ilk NFT koleksiyonunda olduğu şeklinde, ülke dışından gelen kişilerin de Dubai Police’in bir sonraki koleksiyonuna hiçbir ödeme yapmadan haiz olma şansına haiz olacağını öne sürdü.

Ayrıca, Al Razooqi, en etkileşimli ülkelerin ayrıntılarını veren başka bir raporda alıntılandı. Rapora nazaran, en etkileşimli ülkeler içinde BAE, Nijerya, Hindistan, ABD Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan yer ediniyor. Beraber, bu ülkelerin Dubai Polisi NFT ile ilgili haberlerinin toplam 589.173 kez görüntülendiği bildirildi.

Al Razooqi, bu toplamın 418.693’ünün Twitter’da, 24.282’sinin Feysbuk’ta ve 146.198’inin Instagram’da bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir