Dünya Altın Konseyi Yürütücüsü Blockchain Teknolojisinin Altın Piyasasına Itimatı Artıracağına İnanıyor – Blockchain Bitcoin Haberleri

Dünya Altın Konseyi’nin (WGC) küresel satış başkanı ve bölgesel CEO’su Joe Cavatoni Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, altın endüstrisinin “sektörde standartlaştırılmış raporlamaya destek olmak” için blok zincir teknolojisi ile entegre olacağına inandığını söylemiş oldu. Cavatoni, Londra Külçe Piyasası Birliği’nin (LBMA) ve WGC’nin “internasyonal bir altın külçesi bütünlüğü, nezaret zinciri ve menşe sistemi” metodolojisini amaçlayan Altın Külçe Bütünlük Programı (GBI) hakkında konuştu.

Altın Külçe Dürüstlük Girişimi, Yatırımcıların ‘Altının Nereden Geldiğini Bilirken Rahatlamalarına’ Destek Olacak

Dünya Altın Konseyi’nin (WGC) küresel satış başkanı ve bölgesel CEO’su Joe Cavatoni, Cuma günü gösterilen yakın tarihindeki bir röportajda altın piyasalarını tartıştı. Cavatoni, altının çeşitli ürünlerde iyi mi kullanıldığını ve bunun da kıymetli sarı metale olan talebi artırmaya destek bulunduğunu söyledi.

Altının endüstriyel kullanım örneklerinden birinin kanser tedavisini içerdiğini ve altının iPhone ve iPad benzer biçimde ürünlerde bir bileşen bulunduğunu altını çizdi. Altın nanopartiküller ek olarak kanser hücrelerini öldürmek için çoğunlukla kullanılan fototermal terapide de kullanılmaktadır.

Dünya Altın Konseyi’nin küresel satış başkanı ve bölgesel CEO Joe Cavatoni.

Cavatoni ek olarak WGC ve LBMA tarafınca desteklenen dağıtılmış bir defter konsepti olan WGC’nin Altın Külçe Bütünlük Programı (GBI) hakkında söyleşi etti. GBI, Mart 2022’de resmi olarak duyuruldu ve dağıtılmış defter firmaları Axedras ve Peer Ledger tarafınca hazırlanmış blok zincir teknolojisinden yararlanmayı amaçlıyor.

Cavatoni, GBI teknolojisinin altın işlemlerini, altın standardını, nezaret zincirini ve kaynak bulmayı izlemeye destek olacağını düşünüyor. Cavatoni, endüstride standartlaştırılmış raporlamaya destek olmak için bir tür blok zinciri veritabanı yapısına haiz olmayı umuyor. [in order to] altın külçelerinin bütünlüğünü takip edin ve takip edin ve altının nereden geldiğini bilerek iyi ve rahat hissedebilmeniz için tüm yolu kaynak kullanımına geri götürün.”

GBI projesi bir LBMA ve WGC emek vermesi olsa da Cavatoni, bir “müessese grubunun” GBI programını ve araçlarını kullanmayı planladığını belirtti. Blockchain programı ilk duyurulduğunda, LBMA’nın CEO’su Ruth Crowell, internasyonal toptan ticaretin “fizyolojik altının güvene bağlı bulunduğunu” deklare etti.

Crowell, Altın Külçe Bütünlük girişiminin kıymetli metaller sektörü için bir dönüm noktası olduğunda ısrar etti. Crowell, “Bu, altın endüstrisinin ortak iyiliği için şeffaflığı ilerletmede büyük bir ilerleme” dedi. Cavatoni Cuma günü yapmış olduğu röportajda şunları söylemiş oldu: “[gold] endüstrinin bir parçası olmak isteyen insanoğlu tarafınca güvenilmesi gerekiyor.”

“Itimat, altının daha çok benimsenmesi için bir engelse, bu sebeple bazı insanoğlu şebekeden bağımsız olmanın şebekeye bağlı olmaktan daha iyi bir yol bulunduğunu düşünüyorsa, itimatı ve şeffaflığı benimsemeyi ve sektörü meşru bir halde büyütmeyi ve bunu başarmayı tercih ederiz. daha iyi,” dedi Cavatoni. “Yaptıklarımızın hiçbiri kimsenin bir tek [a] WGC küresel satış başkanı ve bölgesel CEO ekledi.

Axedras’ın Külçe Bütünlük Defteri ve Peer Ledger’ın MIMOSI Bağlantısı

Mart ayında LBMA ve WGC, ilk aşamada hem Axedras hem de Peer Ledger’ın teknolojilerini sergilediğini göreceğini söylemiş oldu. Axedras internet sayfası, firmanın Bullion Integrity Ledger (BIL) adlı tescilli bir blok zincirine haiz bulunduğunu gösteriyor.

BIL ağı, “eşler arası etkileşim için üye tabanlı bir platformdur” ve merkezi olmayan ve güvenli bulunduğunu iddia eder. “[BIL] Axedras web portalı, üyelerinin bu birleştirilmiş veri standardını izleyerek informasyon paylaşmasına ve ticari işlemlerin neticelerini değişmez ve denetlenebilir bir halde kaydetmesine olanak tanıyor” dedi.

Peer Ledger’ın internet sayfası, “küresel tedarik zincirlerindeki çevresel, toplumsal ve yönetişim sorunlarını çözmek için blockchain teknolojisini” kullandığını söylüyor. Şirket, “görevli tedarik zinciri yönetimini ve durum tespitini desteklemek için şirketlere tüm tedarik zincirleri süresince güvenilir, değişmez bir işlem, belge ve ölçüm kaydı veren” MIMOSI Connect’i sunuyor.

Cavatoni’nin geçtiğimiz hafta GBI, LBMA ve WGC kullanan bir grup müessese hakkında son yorumunun yanı sıra, şimdiden bir takım katılımcı GBI şirketini listeledi. Bahsedilen firmalar içinde CME Group, Barrick Gold Corporation, Brinks, Centerra Gold Inc., Argor Heraeus SA, Asahi, Aura Minerals Inc., Perth Mint, Pro Aurum, Rand Refinery, Royal Canadian Mint ve Standard Chartered içeriyor.

Bu hikayedeki etiketler

Axedras, Barrick Gold Corporation, Blockchain, Blockchain gold, Brinks, Centerra Gold, CME Group, Custody, Distributed Ledger, Distributed Ledger Tech, GBI, GBI programı, Gold Blockchain, Gold on Blockchain, Joe Cavatoni, LBMA, London Bullion Market Association, Peer Ledger, kaynak, kalite, Ruth Crowell, Tedarik Zinciri, Şeffaflık, WGC, Dünya Altın Konseyi

LBMA ve WGC Gold Bar Dürüstlük Programı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir