Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock, Müşterilerden ‘Mühim İlgi’ Göstererek Bitcoin Hususi Itimatını Başlattı – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, bir spot bitcoin hususi tröstünü başlattı. Blackrock, “Dijital varlık piyasasındaki keskin düşüşe karşın, bazı kurumsal müşterilerden hala mühim bir ilgi görüyoruz” dedi.

Blackrock Bitcoin Trust’ı Başlattı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, “Blackrock bitcoin hususi itimatını” başlattı. Perşembe günkü bir gönderiye bakılırsa, ABD kurumsal müşterilerine sunulan spot bitcoin hususi tröstü, BTC’nin performansını, daha azca harcamayı ve güvenin blogunu takip etmeye çalışıyor.

Varlık yönetimi şirketi detaylı bir şekilde şunları söylemiş oldu:

Dijital varlık pazarındaki keskin düşüşe karşın, bazı kurumsal müşterilerimizden teknoloji ve ürün kabiliyetlerimizi kullanarak bu varlıklara iyi mi verimli ve uygun maliyetli bir halde erişilebileceği mevzusunda hala büyük ilgi görüyoruz.

Varlık yöneticisi, “Bitcoin en eski, en büyük ve en likit kripto varlıktır ve şu anda müşterilerimizin kripto varlık alanındaki birincil ilgi mevzusudur” diye ekledi.

Blackrock ek olarak, müşterilerine ve ana para piyasalarına daha geniş anlamda yarar sağlama potansiyeli görmüş olduğu dört dijital varlık alanında emekler yürüttüğünü deklare etti. Dört alan, izin verilen blok zincirleri, durağan(durgun) paralar, kripto varlıkları ve tokenleştirmedir.

Geçen hafta Blackrock, Nasdaq listesindeki kripto para borsası Coinbase ile bir ortaklık duyurdu. Blackrock, işbirliğinin “Aladdin ve Coinbase’in ortak müşterilerinin, Bitcoin ile başlayarak Coinbase ve Aladdin platformu arasındaki bağlantı yöntemiyle dijital varlık tecim yaşam döngüsüne erişmesini sağlayacak” dedi.

Mart ayında Blackrock CEO’su Larry Fink, şirketinin “müşterilerimize hizmet etmemize iyi mi destek olabileceklerini idrak etmek için dijital para birimleri, durağan(durgun) paralar ve temel teknolojileri inceliyor” dedi. Yönetici, Temmuz ayında firmasının kripto varlıkları için “fazlaca azca” talep gördüğünü söylediğinde, müşterilerin kriptoya olan ilgisinin geçen yıla bakılırsa arttığını belirtti.

Ayrıca, Blackrock CIO’su Rick Rieder, bitcoin ve kripto hakkında birkaç yükseliş açıklaması yapmış oldu. Yine yeniden BTC fiyatının mühim seviyede artabileceğini söylemiş oldu. Ek olarak Haziran ayında bitcoin ve kriptonun dayanıklı varlıklar bulunduğunu söylemiş oldu. Nisan ayında Blackrock, bir blockchain borsa yatırım fonu (ETF) başlattı.

Blackrock’un bir bitcoin hususi tröstü başlatması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir